
Pásztorkutyák támadtak meg egy túrázót a Fogarasi-havasokban
Egy 21 éves férfit súlyos sérülésekkel szállították kórházba, a vele lévő kutyát már nem tudták megmenteni.
Egy 21 éves férfit súlyos sérülésekkel szállították kórházba, a vele lévő kutyát már nem tudták megmenteni.
A motorost a Transzfogarasi út egyik parkolójából ragadta el a medve, majd egy 70-80 méter mély szakadékba vonszolta. A helyszínre érkező rohammentők már holtan találták az áldozatot a Vidraru-tó partján, a bozótban.
A Transzfogarasi út mentén rendszeresen ételt „kéregető" medvék elszállításába kezdtek a román hatóságok, hogy elejét vegyék az emberi életre veszélyes szokásnak, amely nem csak helyben okoz problémát.
Erdély „teteje”, Románia második legmagasabb csúcsa nem adja könnyen magát, de a fizikai megpróbáltatásokon túl teljesen átlagos magashegyi túrán érhető el. A Negoj körül még ott van a vadon, pedig már kiépült minden, ami a turisztikailag intenzíven használt magashegységekre jellemző. Csúcshódítás két kényelmes napban.
Lavina zúdult a Fogarasi-havasokon átvezető Transzfogarasi útra. A hógörgeteg komoly károkat okozott a Cabana Capra hegyi hotelben, és egymásra halmozta a parkoló autókat. Miközben a helyszínre hónapok óta tilos a behajtás.
Nézd meg, hányféle pompás állat tűnik fel ezen a rövid felvételen, ami egy Fogarasi-havasokban kihelyezett vadkamera 2022-es eseményeit örökítette meg.
Kifehéredett kedd reggelre a Madarasi-Hargita, és a Fogarasi-havasokban is jelentősebb mennyiségű hó hullott. A havazás csak a magasabban fekvő területeket érintette.
Egy maroknyi természetjáró elhatározta, hogy idén júliusban 7 nap alatt végigjárják a Fogarasi-havasok főgerincét. A nem mindennapi terveikről kérdeztük a fő szervezőt, Kovács Istvánt.
A román kormány szerdán határozott az ország legmagasabb hegységének, a Fogarasi-havasoknak a nemzeti parkká nyilvánításáról.
Európa egyik utolsó és rendkívül értékes ősbükkösének megmentéséért indított akciót a Greenpeace a Fogarasi-havasokban. A 11 országból - köztük Magyarországról is - érkező önkéntesek augusztusban felmérték az Argyas folyó völgyében található ősfákat, elkészítették a terület fakataszterét. Ezzel segítve, hogy a fogarasi őserdők bekerüljenek a nemzeti katalógusba, és szigorú védelmet kapjanak az új román erdőtörvényben. Megkérdeztünk egy biológust, hogy miért fontos számunkra a romániai erdők megmaradása, és egy Greenpeace-aktivistát, milyen volt a famentés testközelből.
A Greenpeace erdőmentő táborába 11 országból - köztük Magyarországról is - érkeztek önkéntesek, hogy elkészítsék az ArgeČ™ (Argyas) folyó völgyében található ősbükkös fakataszterét. A nemzetközi környezetvédelmi szervezet akciójának célja, hogy ezek a bükkösök bekerüljenek az új román erdőtörvény őserdőket és öreg erdőket összegyűjtő nemzeti katalógusába, és szigorú védelmet kapjanak a jövőben.
Hétvégén mind a Magas-Tátrában, mind a Fogarasi-havasokban hármas lavina veszélyre számíthatunk.
A Fogarasi-havasok viszonylag jól ismert és népszerű a magyar turisták körében, de aki eddig nyomtatott anyagot keresett róla, annak nem volt könnyű dolga. Aki pedig a sziklamászó utakra vagy a túrasízés lehetőségeire is kíváncsi volt, annak magyar nyelven szinte semmi nem állt rendelkezésére.
Egy szuper körtúrát ajánlunk ennek az alig ismert hegységnek a felfedezéséhez.
Egy újonnan indított túramozgalmat jártunk le a Bükkhát ritkán járt vidékén.
Ezeket a nyomvonalakat garantáltan élmény letekerni.