
Meglesték az éjszakázó halpusztítókat
A Hortobágyi Nemzeti Park Igazgatóság közzétette az idei kormoránszinkron eredményeit. Alig vannak kevesebben a kárókatonák, mint tavaly.
A Hortobágyi Nemzeti Park Igazgatóság közzétette az idei kormoránszinkron eredményeit. Alig vannak kevesebben a kárókatonák, mint tavaly.
A Pentezugban különleges gombafajra bukkantak a többéves tehéntrágya alatt. Íme, a furcsa űrlényre emlékeztető gyertyagomba.
A faj az egész világon veszélyeztetett. Most, hogy a ludak gyülekeznek hazánkban, a nagy lilikek rengetegében meg lehet figyelni ezeket a feltűnő és szép madarakat is.
A nagy lilikek és más vadludak lassan átveszik az uralmat a halastavak fölött.
A Közép-Tiszai Tájvédelmi Körzet egyes részei igazi denevérparadicsomok; ide helyeztek ki odúkat a Hortobágyi Nemzeti Park Igazgatóság munkatársai, és több faj megtelepedésére számítanak.
Mostanában már hajnaltájt nagy a nyüzsgés a Hortobágyon: nyolcvanezer daru ébredezik a vidéken.
A hortobágyi halastórendszer Közép-Európa egyik legfontosabb vízimadár-élőhelyének számít. Szeptember közepén bejártuk a halastavakat, a Turista Magazin októberi számában elmeséljük, mi mindent láttunk.
Több helyszínen is felbukkant a jellegzetes színű éjjeli lepkefaj a Hajdúság-Dél-Nyírség Természetvédelmi Tájegységben.
Ha visszamennénk úgy tízezer évet az időben, a Hortobágyon sok olyan állatfajt láthatnánk, amelyekkel ma már nem találkozhatunk. Ha maradéktalanul nem is lehet visszapörgetni az idő kerekét, azért a Hortobágyi Vadasparkban tehetünk egy képzeletbeli időutazást, keselyűkkel, pelikánokkal és vadlovakkal.
Hazánk egyik legritkább, fokozottan védett gerincesét kutatták a Hortobágyi és a Bükki Nemzeti Park Igazgatóság munkatársai.
Szeptemberben virágzik a Hortobágyon a szikes területek növénye.
Videón csodálhatod meg a rendkívüli látványt, és a Hortobágyi Nemzeti Park Igazgatóság darvas programjait is bemutatjuk.
Aki most jár a Rétközben, az teljes pompájában csodálhatja meg a védett, akár gyerekmagasságúra is megnövő tetszetős növényt.
A székicsér hazánk egyik legritkább fészkelő madárfaja, épp ezért a Hortobágyi Nemzeti Park Igazgatóság szakemberei évről évre nagy figyelmet szentelnek a faj védelmének.
A fekete gólyák vonulása a Közép-Tisza és a Nagykunság vidékén szeptember közepén éri el a csúcsát. A madarak a táplálkozó helyeken kisebb-nagyobb csapatokba verődnek össze. Idén az eddigi legnagyobb csapat 164 példányból állt.
A csapat rendszeresen bejár a friss szemétdepóniákra, ott keresgélnek élelmet.
A fokozottan védett faj sérült egyede a Górési Madárrepatriáló Központba került.
Kirepültek az utolsó fiókák is, így a Hortobágyi Nemzeti Park Igazgatóság munkatársai sorra vették a Bihari-sík tájegység 220 szalakótaodúját.
Virágzik a védett és látványos turbánliliom. Többek között a Hortobágyi Nemzeti Parkban találkozhatsz vele.
Egy gabonatáblából két fészek is előkerült a Hortobágyi Nemzeti Parkban.
Az építő dédunokájával jártuk körbe a Bory Jenő teremtette mesevilágot
Ezzel a jelvényszerző túrával remek esszenciát kaphatunk a hegység páratlan hangulatából
Felfedeztük a Szalonnai-hegység és a Bódva völgye különleges látnivalóit