
Nyílnak a legszebb őszi vadvirágaink a Hortobágyon
Tömegesen virágoznak az ősz kedvelt vadvirágai, színpompás, már-már nyári végi hangulatot teremtve a magyar pusztán.
Tömegesen virágoznak az ősz kedvelt vadvirágai, színpompás, már-már nyári végi hangulatot teremtve a magyar pusztán.
Augusztusban már egyre nagyobb területen jelennek meg a kékes-lilás színű magyar sóvirágok.
Nincsen nyár pipacs nélkül. A májustól augusztusig virágzó lángvörös vadvirág sokunk kedvence, és hálás fotótéma. Összeszedtünk nektek egy csokorra való gyönyörű pipacsos képet, hogy ti is gyönyörködhessetek bennük.
Tömegesen fordul elő jégkorszaki maradványfajunk a dél-mezőföldi lápréten, így virágzáskor sárgába borul az élőhelye. Védett, és bármennyire szép, nem szabad leszedni!
Ha hiszed, ha nem, a képen egy kökörcsinfaj látható.
A növény három éve már eltűnőben volt, csak maroknyi területen maradt fent. A rákosi viperák élőhelyére ültették ki a felszaporított állományt.
Az ország egyik legszebb arborétuma májusban vonzza a legtöbb látogatót. Ilyenkor borulnak virágba a kert büszkeségei, a rododendronok. Bejártuk a Jeli Varázskertet, ami a havasszépe-cserjéken túl is számos látnivalót és élményt tartogat még.
→ TovábbSzirmot bontott az nősziromfélék egyik legszebb hazai képviselője a Dél-Nyírségben.
Májusban az ország néhány pontján ugrásszerűen megnő a virágokat szerető látogatók száma. Ilyenkor pompáznak ugyanis a gyönyörű rododendronok. A virágzó cserjék kivételes látványában mi ezúttal a zalaegerszegi Azáleás-völgyben gyönyörködtünk.
A Kárpát-medence bennszülött növényfajainak csak igen kis részéről mondható el, hogy a kimagasló botanikai érték mellett hatalmas méretű, látványos virággal is büszkélkednek. A Hosszúhetény környékén helyenként valóságos mezőket alkotó bánáti bazsarózsa közéjük tartozik, a horvátországi állományának kipusztulása azonban hangosan üzeni: vigyáznunk kell rá.
A szikes puszták jellegzetessége a kisebb-nagyobb talajszintkülönbség, a szikpadka. Bár e felszíni formák közti szintkülönbség igen kicsi, mégis sok körülmény változik, ami a szikesek fajgazdagságának egyik fontos tényezője.
Most bontja szirmait a ritka keleti zergevirág a Dráva menti erdőkben.
Első pillantásra talán nem is gondolnád, hogy ennek az aranyos kis fehér virágnak köze lehet a csípős ízhez.
Nem csalás, nem ámítás: hiába „nyári”, jellemzően április második felében bont szirmot. A helyzetet tovább bonyolítja, hogy első pillantásra kiköpött olyan, mint tavaszi „kistestvére”.
Ha jó idő lesz, a hétvégére még több tulipán bont szirmot a botanikus kertben.
Az agárkosbor mediterrán származású, közép-európai faj, leginkább az ország nyugati részén és középhegységeinkben fordul elő. Most, áprilisban kezdi ontani bíborszínű virágait.
A természetvédelem fontos feladata a ritka magyar kökörcsin megőrzése. A fokozottan védett faj most virágzik legjellemzőbb élőhelyén, a Nyírségben.
Különleges színével és vonzó formájával a kirándulók egyik kedvence ez a növény. Cikkünkben eláruljuk, hol láthatod a tömeges virágzását a napokban.
Lehet, hogy már első pillantásra rávágod: ez bizony egy fürtös gyöngyike, de jól meggondoltad?
Március közepétől szebbnél szebb virágos helyszínek csábítanak bennünket sétára és kirándulásra. Nagy tavaszi virágkörkép magnóliákkal, vérszilva fákkal és áprilisban látható szépségekkel.
A Tiszától Tatáig gyűjtöttük össze az ország tíz legjobb ártéri és lápi cölöpsétányát.
Hazánk második kéktúrája nem csupán nevében őrzi híres ismeretterjesztő televíziósunk emlékét.
A Mecsek keleti peremén, az Óbányai-völgyet katlanná szűkítő Hosszú-bérc gerincén egy méltatlanul elfeledett ősi vár romjait rejti az erdő mélye.