
Százhektárnyi fenyőerdő égett a Bükkben
A lángok pénteken csaptak fel Miskolc külterületén, Jávorkút közelében. A környékbeli tűzoltók nagy erőkkel dolgoztak a helyszínen, és szombat hajnalra sikerült eloltaniuk a tüzet.
A lángok pénteken csaptak fel Miskolc külterületén, Jávorkút közelében. A környékbeli tűzoltók nagy erőkkel dolgoztak a helyszínen, és szombat hajnalra sikerült eloltaniuk a tüzet.
Mennyiben felelős az ember az erdőtüzekért?
Az országos tűzgyújtási tilalom ellenére az elmúlt napokban egyre több helyen csapnak fel a lángok.
Tilos tüzet gyújtani a külterületi ingatlanokon fekvő erdőkben és fásításokban, valamint azok 200 méteres körzetében. A felsorolt területeken található tűzrakó helyeken, a vasút és közút menti fásításokon is tilos a tűzgyújtás, és a parlag- és gazégetés is.
Kritikus időszak a tél vége és a kora tavasz, amikor rengeteg tűz keletkezik a természetben. Ezek kiváltó oka legtöbbször az emberi felelőtlenség és gondatlanság. Figyeljünk oda!
Szemétkupacok, megégetett, vastag farönkök és egy szénné lett kuka árulkodik arról, hogy néhányan nagyon jól érezték magukat a tűzrakó helynél. Szerencse, hogy nem lett nagyobb a baj.
A szentendrei Nyerges-hegy oldalában az erdei avar, Fóton a nádas égett több hektáron a hétvégén.
Sárgás, barnás, vöröses sávokat lehetett megfigyelni az égen.
Bács-Kiskun, Csongrád-Csanád és Jász-Nagykun-Szolnok megyében a szárazság miatt tűzgyújtási tilalom van.
Fokozott erdőtűz kockázat miatt az ország teljes területén tűzgyújtási tilalmat rendeltek el április 10-től.
Mintegy hat hektáron ég a növényzet a Budaörs melletti hegyeken.
Nem túlzás, napok óta az egész világ Brazíliára figyel, ahol minden eddiginél több erdőtűz pusztít. Az amazóniai esőerdő a Föld legnagyobb egybefüggő erdősége, melynek kétharmada Brazíliához tartozik, szerepe azonban a Föld egészének szempontjából kulcsfontosságú.
Március közepével beköszöntött a tarlóégetések időszaka: az országszerte fellángoló tüzek különleges látványosságok, viszont a legtöbbször több bajt okoznak, mint amennyit megoldanak.
A hóolvadás és a lombosodás közötti periódus az erdőtüzek szempontjából a legveszélyeztetettebb, és ilyenkor szinte naponta előfordul, hogy valahol lángra kap a növényzet. Jelenleg 12 megyében van érvényben tűzgyújtási tilalom.
Az erősödő felmelegedés miatt már májusban elkezdődött az erdőtűzszezon. Jelenleg Bács-Kiskun és Csongrád megyében van tűzgyújtási tilalom, de ez a várható időjárás függvényében változhat.
A hóolvadás és a lombosodás közötti periódus az erdőtüzek szempontjából a legveszélyeztetettebb, és ilyenkor szinte naponta előfordul, hogy valahol lángra kap a növényzet. Sajnos az esetek többségében az ember a felelős, ami egyúttal azt is jelenti, hogy egy kis odafigyeléssel megelőzhető a baj.
A Bugaci Ősborókás öt évvel ezelőtti megsemmisülése után most megint lángokban állt az erdő a területen. Szerencse, hogy éjszaka esett az eső.
Általános tűzgyújtási tilalom van az ország egész területén.
Feloldotta a földművelésügyi miniszter a március 3-tól érvényben lévő tűzgyújtási tilalmat.
Március 3-ától országos tűzgyújtási tilalmat rendelt el Földművelési Minisztérium az erdőkben.
Megnéztük Fekete István Kis-Balatonját
Régmúlt idők törékeny emléke
Európa Amazonasa