
Hogyan élhetünk együtt a farkasokkal?
Erre a kérdésre ad választ a WWF új kiadványa. Megtudhatjuk többek között, hogy a farkasok veszélyt jelentenek-e a turistákra, és hogy biztonságban vannak-e a haszonállatok.
Erre a kérdésre ad választ a WWF új kiadványa. Megtudhatjuk többek között, hogy a farkasok veszélyt jelentenek-e a turistákra, és hogy biztonságban vannak-e a haszonállatok.
Ismét megmutatta magát a kameracsapdának a börzsönyi hiúz.
Hogy az Északi-középhegységben élnek nagyragadozók, azt ma már biztosan tudjuk. A kérdés az, mennyien. A Bükki Nemzeti Park Igazgatóság szakemberei megpróbálták megszámolni őket.
A felvétel Lengyelországban, a Babia Góra Nemzeti Parkban készült.
Az idei év a hiúzokról szólt, ez a gyönyörű nagyragadozó volt ugyanis 2019-ben az év emlőse. A Természettudományi Múzeumban színes forgataggal zárul a programsorozat.
Az Év Emlősévé választott hiúzt idén számos rendezvény népszerűsíti. Többek között kulturális programok, akadályverseny és hiúzfutás is várja a természetbarátokat. A programsorozat nyitórendezvényét ezen a hétvégén tartják Budapesten.
Különleges videót közölt az Aggteleki Nemzeti Park Igazgatóság a honlapján. Szabó Ádám zoológiai szakreferens és nagyragadozó-kutató vadkamerája ráadásul kétszer is rögzítette a rejtőzködő életmódot folytató, nagyon ritkán látható állatot.
Most januárban először próbálkoztak meg összehangolt, szinkronjellegű terepi adatgyűjtéssel, hogy meg tudják saccolni az állatok számát. Ez csak részben sikerült.
Régi álma vált valóra Körmendy Zizi természetfotósnak, amikor egy háromnapos vadfotós túrán vehetett részt a havas Bajor-erdő Nemzeti Parkban.
Az európai erdők fenséges csúcsragadozója rejtőzködő életmódja miatt ritkán kerül szem elé, leginkább csak a nyomai árulkodnak róla. Egy téli hétvégén kis csapatunkkal a Börzsönyben indultunk nyomkeresésre.
A Vadonleső most is kiválasztotta Az Év Emlősét, és 10 napon keresztül rakott ki róla információmorzsákat a Facebookra, melyek alapján tippelni lehetett a kilétére. Végre lerántották a leplet: az eurázsiai hiúz lesz a középpontban 2019-ben.
Mostantól eurázsiai hiúzt is láthatunk a vadasparkban. Rita 8 éves nőstény, és ha minden jól megy, közös kifutóban fog lakni a vadaspark már meglévő hiúzával, Csabival.
Az Aggteleki Nemzeti Park erdeiben éjszaka sem áll meg az élet, hisz az itt élő állatok ilyenkor aktívak igazán. Erről tanúskodnak a legfrissebb kameracsapdás felvételek is.
Aki már hallott civakodó kandúrokat, nagyjából sejtheti, hogy mi következik.
Szirti sasok, farkasok, hiúz és róka is szerepel az Aggteleki Nemzeti Park Igazgatóság most közzétett kameracsapdás felvételein.
Egyre többet hallunk a hiúzok felbukkanásáról, így talán nem is gondolunk bele, mennyire törékeny a hazai állomány. A Bükki Nemzeti Park Igazgatóság most részletesen mesél a területén is felbukkanó macskaféléről, illetve a fajt fenyegető rengeteg veszélyről.
A kameracsapda március 10-én kapta lencsevégre az egyébként rendkívül ügyesen rejtőzködő állatot.
Nógrád megyében januárban és február közepén is felbukkant egy hiúz, de a Tátrában is levideóztak egy nem mindennapi találkozást a közelmúltban.
A Börzsöny kapujában található Királyrét népszerű kiindulópont a bakancsos turisták körében, de családok számára is remek programlehetőséget kínál. Kipróbálhatjuk a kisvonatot vagy a hajtányt, túrázhatunk a gyerekekkel, és egy jó kis kiállítást is megnézhetünk a Duna-Ipoly Nemzeti Park Igazgatóság látogatóközpontjában.
Még mindig nagy veszélyt jelentenek a hiúzokra az orvvadászok. A mostani projekt keretében három éven keresztül fogják figyelemmel kísérni a három nagy európai hiúzcsoport életét.
Az építő dédunokájával jártuk körbe a Bory Jenő teremtette mesevilágot
Ezzel a jelvényszerző túrával remek esszenciát kaphatunk a hegység páratlan hangulatából
Felfedeztük a Szalonnai-hegység és a Bódva völgye különleges látnivalóit