
Tanúhegyek olvasóink lencséjén keresztül
Olyan sok jó képet küldtetek be nekünk az aktuális Hónap Fotója pályázatunkra, hogy arra gondoltunk, készítünk belőle nektek egy válogatást.
Olyan sok jó képet küldtetek be nekünk az aktuális Hónap Fotója pályázatunkra, hogy arra gondoltunk, készítünk belőle nektek egy válogatást.
Láttál már ugráló kuvikot, táncoló gémeket, csörtéző szarvasokat és pókot? Szemeztél már valaha csigával, és tudtad, hogy a kis verebek mennyire harciasak tudnak lenni? Többek közt ezeket is láthatod galériánkban, amelyet a Varázslatos Magyarország pályázat legfrissebb képeiből válogattunk össze nektek.
Júniusban felgyúlnak az „éji lámpások”, vagyis a szentjánosbogarak párkeresésbe kezdenek. A különleges látványosságnak országszerte számos helyen szemtanúja lehetsz vezetett séta keretében. Ezeket gyűjtöttük most össze.
Legművészibb témájához érkezett az idén indult nemzetközi természetfotós pályázat, amelyen a magyar fotósok ismét remekeltek. Ezúttal a természetet absztrakt módon ismerhetjük meg. Vajon rájöttök-e, mit is látunk pontosan a képeken? Mutatjuk a pályázat legjobb fotóit.
Tündéri fácán-, gulipán- és hattyúfiókák, helyes üreginyúl-fiak, párzó vércsék és légivadászok, tekintélyt parancsoló baglyok, színekben pompázó lények és vidékek a Varázslatos Magyarország legújabb havi pályázatában. Nézd meg ezeket a bűbájos pillanatokat galériánkban!
Már az újságárusoknál legújabb júniusi lapszámunk, amelynek címlapján egy gyönyörű szürke gém pózol. De hogy miként került lencsevégre? Címlapsztorinkból kiderül.
Paks és Dunakömlőd térsége nemigen szerepel a túrázók bakancslistáján. Pedig errefelé lágyan hullámzó dombokra, eldugott dunai panorámapontokra, az ország legvastagabb löszfalára és egy különleges római kori erőd maradványaira lehet bukkanni, és rácsodálkozni, hogy jé, ez is az Alföld?
Júniusi lapszámunk főszereplője egyértelműen a Duna, mellékfőszereplője pedig az ismeretlen „középhegység”, a Vajdavár-vidék. De hogyan kerül egy lapra (lapba) mindez a Szigetköz drámájával, a római limessel, az erdőrezervátumokkal, a püspökök eledelével és a légyölő pókszázlábúval?
Minden évben, ahogy a nyár közeledik, mint az olimpia lázában égő szurkoló az érmeket, úgy várja a vérbeli gombász a híradást: mikor és hol bukkan fel először vargánya. Ami a kezdő vadásznak az első vaddisznó leterítése, a horgásznak az első márna megakasztása, egy gombásznak az az első vargánya becserkészése. Ez a felnőtté avatás meghitt aktusa.
A törpe akrobata, lángoló naplemente a Bükkben, csillagok a vízben, hoppon maradt őzbak, fagyos légyott, szárcsamama reggelije, kismalac és lepke találkája, szigorú bagolytekintet. Néhány kiragadott pillanat a Varázslatos Magyarország fotópályázat legfrissebb képeiből, amelyek vizuálisan sokkal többet mondanak, mint az imént leírt szavak. Nézd meg galériánkban a természet legizgalmasabb pillanatait!
Egy asztrofotósoknak tett közösségi felhívás apropóján készült ez a fotó, amelyen az NGC 3521 jelű galaxis látható. Szerencsénkre sokkal beszédesebb nevet is kapott, és most cikkünkből kiderül, miért is olyan különleges a Bubble, azaz a Buborék nevet viselő galaxis.
Már az újságosstandokon pihen a Turista Magazin júniusi száma, amelyben szuper nyári túratippeket találsz, megismerkedhetsz a nem mindennapi párral, akik bringával egészen Új-Zélandig elkerekeznek, és megtudhatod, hogyan kerülnek a tornacipős hippik a fák alá.
A megszokott, bőséges tartalom mellett, egy 32 oldalas vízparti összeállítással is igyekszünk még kellemesebbé tenni a nyár kezdetét.
E változatos vidéket keresztül-kasul bebarangoló két különálló, egyenként 30 km hosszú zöld sávjelzésű turistaút a hegység színe-javát tárja elénk.
A turisták körében az egyik legpopulárisabb budapesti célpont, romantikus találkák és gasztronómiai fesztiválok helyszíne.
A Vajdavár-homokkővidék északnyugati peremén, a Hangony-patak romantikusan szép völgyében bújik meg egy kicsiny barkó település.