
Karácsonyi díszek, egyenesen a kertből
Ha valaki természetes alapanyagokból szeretne karácsonyi dekorációt készíteni, ma már remek ötleteket találhat az interneten. Néhány gally, szalag és toboz, és máris kész az ötletes dísz.
Ha valaki természetes alapanyagokból szeretne karácsonyi dekorációt készíteni, ma már remek ötleteket találhat az interneten. Néhány gally, szalag és toboz, és máris kész az ötletes dísz.
A környezettudatosság és a fenntarthatóság mára a 21. századi mindennapok alapvető kifejezéseivé váltak. Azért, hogy ezek az elvek ne csupán szavak szintjén jelenjenek meg, de tettekben is, az elmúlt években számos kezdeményezés indult útjára. Ezek egyike a Fenntarthatósági Témahét, amit idén ősszel már ötödik alkalommal rendeztek meg.
Augusztus elején negyven fiatal töltött együtt pár napot a Hello Wood és a Kék Bolygó Alapítvány közös táborában, hogy a tervezésen, a kétkezi alkotáson keresztül foglalkozzanak a környezettudatossággal és a fenntarthatósággal.
Nagyon megörültem, amikor meghallottam a hírt, hogy végre nálunk is elkészült az első zöld, növényekkel beültetett buszmegálló. El is indultam a budapesti belvárosba, hogy a saját szememmel is lássam.
A magyarországi felsőoktatási intézmények között elsőként a Pécsi Tudományegyetemen szüntetik meg a műanyag PET-palackos vizek, illetve italok beszerzését. Helyette hetven ingyenes víztöltő állomást helyeznek ki.
Nyomtatott prospektusok helyett mobil applikációk, műanyag reklámszatyrok helyett papírtáskák, kedvezmény az online jegyvásárlás után, kukák nélküli tanösvények. Csak néhány azok közül a kezdeményezések közül, melyekkel a Bükki Nemzeti Park Igazgatóság a környezettudatos turizmust szeretné elősegíteni.
Csak mi magyarok. Évente. Napjainkban egyre több globális problémával kell szembenéznünk, ezek egyike az ételpazarlás, ami mára elképesztő méreteket öltött a fejlett világban. Mutogathatunk a gyártókra, az áruházakra, de az az igazság, hogy a probléma mérséklésének kulcsa nálunk, fogyasztóknál van.
Ma már egyre többen törekszenek arra, hogy minél környezettudatosabban éljenek, és ennek egyik sarkalatos pontja a fogyasztás visszaszorítása. Ez nem mindig egyszerű, hisz az ember a boltok tömött polcait látva, könnyen elcsábul. Megkértünk egy profi tudatos vásárlót, meséljen arról, ő milyen szempontok szerint válogat a hatalmas kínálatból.
Idén március 24-én lesz a WWF jegyezte Föld Órája akció. A megszokott lámpaoltáson kívül most három kihívás teljesítésével is csatlakozhatsz az eseményhez.
Egy friss kutatás szerint az amerikaiak és a kínaiak többsége nem tartja férfiasnak a környezettudatos életmódot. Kíváncsiak lettünk, mi, magyarok, hogyan gondolkodunk erről. Szavazz te is!
Bea Johnson világszerte ámulatba ejti az embereket életmódjával, és azzal, hogy családja egy év alatt csupán annyi hulladékot termel, ami egy befőttesüvegben is elfér. A napokban Budapesten tartott előadást, és persze magával hozta a híres üveget is.
Kihirdették a negyedik alkalommal megrendezett Green-Go rövidfilmverseny nyerteseit. Nézd meg a kreativitást és a környezettudatosságot ötvöző pályázat négy győztes videóját!
Ha a filmforgatás a kedvenc hobbid és van egy kreatív, vicces, esetleg sokkoló ötleted a klímaváltozással, a természet nyújtotta javakkal vagy a családi gazdálkodással kapcsolatban, nevezz december 10-ig a Green-Go rövidfilmversenyére, járulj hozzá a környezettudatosság erősítéséhez, és zsebeld be a nyereményeket!
Közeleg a Föld órája! Energiatakarékosságra és életmódváltásra buzdít a WWF.
Szabadkígyós környékét jártuk be, és felfedeztük a puszták különleges élővilágát
Egy monumentális, csonka bükki bérc. Mi történhetett ezzel a heggyel?
A Margit-sziget tele van történetekkel minden korszakból, de talán a „sötét” középkor volt itt a legizgalmasabb