
Tudtad, hány királya volt a Magyar Királyságnak?
Erre a remek kérdésre bizony nem könnyű választ adni...
Erre a remek kérdésre bizony nem könnyű választ adni...
Az egykori Budai borvidéknek mára már csak az emléke maradt meg, pedig valamikor a Sas-hegy vagy a Gellért-hegy szőlőiből készült budai vörösbor Európa-szerte ismert volt.
A legújabb Turista Magazin História rovatában középkori kalandozást teszünk a Margit-szigeten.
Aranybányák és elvarázsolt helyek után kutattunk a Magas-Börzsöny vadregényes völgyeiben.
A kőszegi Jurisics-várban már kapásból azzal fogadtak minket, hogy az emberek manapság alapvetően „élményvadászok”, ezért itt már az első percben arra törekednek, hogy a látogatókat bevonják a sztoriba. Számunkra sem volt menekvés: köpenyt kanyarítottunk a vállunkra, ha kellett, szablyát ragadtunk vagy éppen koronát nyomtunk a fejünkbe, és eltöltöttük a várban életünk egyik legközépkoribb hangulatú délutánját.
A most talált leletek igazolják, hogy a ma ismert város kialakulása előtt, időszámításunk szerint második és negyedik század között a szarmata népesség élt a Hód-tó partján.
Mostantól interaktív kiállítást és egy különleges időkapu is várja a sopronpusztai Páneurópai Piknik Emlékpark látogatóit. Az új létesítmény áprilistól októberig tart nyitva.
Jártam a Lófingató-hegyen és pilisi gyilkosságok helyszínén, szellemjárta kőtoronyban, illetve mecseki láthatatlanok nyomában. Geológiai érdekességekre bukkantam hegycsúcsokon és szakadékokban, valamint filmekbe illő helytörténeti sztorikat kutattam. Sok minden történt egy év alatt a terepen.
Az Almásy-kastély kiállításán nemcsak a grófok, de az egykori személyzet is főszerepet kapott, mi, látogatók pedig megtudhatjuk, századokkal ezelőtt hogyan zajlottak az ünnepek és milyenek voltak a szürke hétköznapok egy alföldi kastélyban.
Egykor a török elleni hadjárat fontos elemeként tartották számon, majd jelentőségét vesztette, végül lerombolták. Mostantól kiállításon ismerhetjük meg a hajdani kanizsai várat.
Van az északnyugati határszélen egy ódon hangulatú kisváros, ahol a török feletti győzelem emlékére 11 órakor is szólnak a harangok. Majdnem minden Kőszeg hős várkapitányáról, Jurisics Miklósról van elnevezve; a pompás vár, a múzeum és a városháza előtti tér is, melynek szinte minden háza előtt megállhat gyönyörködni az utazó.
Ebben az évben szeptember 20-án ünnepeljük a Természetjárók Napját Dobogókőn. Cikkünkből megismerhetitek a nagy múltú rendezvény kialakulásának történetét.
Magyarország egyik legnépszerűbb teljesítménytúrája az elmúlt évtizedek alatt a pontőröknek köszönhetően lett az a megmozdulás, amelyre talán a legtöbb teljesítménytúrázó adja le nevezését.
Hátborzongató helyneveket találunk a Gerecse-hegység térképén: Emberölő, Rác-temető, Hajdúugrató, Szépasszony-völgy, Jaj-hát, és Vérkút. Ennek okairól szól írásunk.
A Magyar Turista Szövetségnek több jeles személy is volt az elnöke működésének mintegy 30 éve alatt, amelyből a kezdeti éveket megnehezítette az első világháború.
A jelenleg az Olasz Kultúrintézetnek helyet adó neoreneszánsz épület a Magyar Országgyűlés Képviselőházának első állandó helyszíne volt.
Október folyamán minden hétvégén programokkal, az őszi szünet idején akciókkal várnak a Mohácsi Történelmi Emlékhelyre.
Mindazoknak, akik a Turista Magazin korábbi számait is olvasgatták, feltűnhetett, hogy e lapszám címlapján már nem szerepel a CXIX. évfolyam felirat. A magyar turista folyóiratok kiadásának történetét ismerők számára régóta tudott, hogy ez nem igazán helyes évfolyamszámozás. Kivonatos laptörténeti visszatekintőnkből az is kiderül, miért nem.
Angyal vigyáz az elpusztíthatatlan templomra
Kerékpárral „az elesettségében is szép” tájban
Egy magyar lány az USA legbrutálisabb túraútvonalán