
Vaddisznók a kameracsapda előtt – Videó
A Bükki Nemzeti Park Igazgatóság erdőben elrejtett kamerája megörökítette a párzási időszak előtt felélénkülő vaddisznókat.
A Bükki Nemzeti Park Igazgatóság erdőben elrejtett kamerája megörökítette a párzási időszak előtt felélénkülő vaddisznókat.
Fákat dézsmálnak, konyhakertekben garázdálkodnak, sőt még a focipályát is feltúrják a somogyi vaddisznók, milliós károkat okozva az önkormányzatoknak.
Vicces videóra akadtunk, amelyben egy süldő tesz helyre egy nálánál kisebb vadmalacot. A szituáció nem szokatlan, a felvétel viszont nagyon tréfásra sikeredett, amit most cikkünkben meg is nézhetsz.
A győri családra ráesteledett az erdőben, és órákra egy vadászlesen ragadtak. A rendőrök siettek a segítségükre.
Sokan most a ritkábban járt területeken kirándulnak, így megnő az esélye, hogy vaddisznóval találkozzanak.
A kijárási korlátozásoknak köszönhetően az izraeli városban fényes nappal csapatostul masíroznak és randalíroznak a vaddisznók.
Nem kecses mozgásáról vagy vonzó megjelenéséről ismeretes, viszont remekül alkalmazkodik a körülményekhez és jó sok van belőle. Ki ne ismerné a vaddisznót?
Már a vaddisznók és az őzek is tudják, hogy a Balaton nem egyévszakos úti cél. Főleg, ha gasztronómiáról van szó.
A hónapban már két, Pest megyében talált, illetve egy Biharugra külterületéről származó elhullott vaddisznóból is kimutatták a sertéspestis vírusát.
Már tavaly felütötte a fejét az afrikai sertéspestis Magyarországon, azóta pedig folyamatosan terjed. Legutóbb a főváros közelében, Budakeszin találtak rengeteg fertőzött vaddisznótetemet. Hogyan lehet felismerni, veszélyes-e az emberre nézve, és érinti-e az erdőket, a kirándulókat? Cikkünkből minden kiderül.
Több száz, afrikai sertéspestisben elhullott vaddisznót találtak Budakeszin, ezért az intézkedés. Eddig még nem volt beteg vaddisznó ilyen közel a fővároshoz.
Házak között bóklászó vaddisznókat láttak Salgótarjánban. Az egyiket le is filmezték.
A vaddisznók megjelenése lakott területen nem új keletű jelenség, mára viszont már egyértelműen kijelenthető, hogy az állat sok esetben nem az erdőből szökik be a városba randalírozni, hanem egyenesen velünk él. Feltúrt kertek, felforgatott virágágyások, megrongált kerítések - mit lehet tenni a problémák kiküszöbölésére, és mi történik, ha az udvarunkba lépve egyszer csak vaddisznóval találjuk szembe magunkat?
A vaddisznó a forgalommal szemben szaladt az úton. Persze rögtön felkerült a Facebookra, és azóta a róla készült videó már 58 ezer megtekintésnél jár.
A Mecsekoldal elhanyagolt kertjeiben megtelepedett vaddisznók nagy károkat okoztak a környék gyümölcsöseiben, ezért a rendőrség augusztus elejétől december végéig engedélyezte a belterületi állomány gyérítését.
Kicsit szemez a vadkamerával, leheveredik, egy ideig próbálkozik az alvással, de aztán rövidesen felkel, és inkább eloldalog.
A vaddisznók megjelenése a falvakban, városokban nem új keletű jelenség, mára viszont már egyértelmű, hogy az állat sok esetben nem az erdőből jön be a városba randalírozni, hanem egyenesen bent lakik.
Az elmúlt egy évben a Pilisi Parkerdő Zrt. a lakott területekhez közeli erdőkben elhelyezett ketrecek segítségével fogta be a vaddisznókat. Az állatokat távolabbra szállították, néhányat pedig nyomkövetővel láttak el.
A településen gyakran jelennek meg a kárt okozó vadak, ezért június 30-ig belterületi vadászengedélyt adott ki a rendőrség. A lakosok is tehetnek a jelenség megszűnéséért.
Újabb izgalmas kameracsapda felvételek érkeztek az Aggteleki Nemzeti Park területéről, amelyekből kiderül, hogy mi történik, ha egy fiatal farkasokból álló falka éjszaka váratlanul találkozik egy vadkannal.
Bakonyi históriás kalandok, amelyeket nem fogunk elfelejteni
Sokkal több élet van a téli erdőben, mint ahogy azt első pillantásra gondolnánk
Térerőmentes séta a városlődi Üveg-hegyen innen, de Nyúlon túl, a „bakonyi Gyilkos-tónál”