
Csillaghullásban gyönyörködhetünk: érkeznek a Lyridák
Hamarosan jön a Lyridák meteorraj. Maximuma az előrejelzések szerint április 22-én lesz, de előtte és utána este is megéri az eget fürkészni. Tiszta idő esetén rengeteg hullócsillagot és egy-két kifejezetten látványos tűzgömböt is megfigyelhetünk.

Újraindulnak a hajós körjáratok a Dunakanyarban
Április 24-én, szombaton a Visegrád-Nagymaros-Zebegény-Dömös-Nagymaros-Visegrád útvonalon indulnak újra a hajós körjáratok. Júniusban három további körjárat is indul majd, amelyek idén új megállóhelyként Szobot és Verőcét is érintik.

Több mint másfélezer tő virágzott egyszerre az egyik legritkább növényünkből
A fokozottan védett volgamenti hérics legnagyobb hazai, őshonos állománya a Körös-Maros Nemzeti Parkhoz tartozó Csorvási-löszgyepen található. A növény virágzási csúcsa április elején volt, amikor egészen pontosan 1688 tő virágzott egyszerre.

Melyik legyen Az Év Hídja?
A Tiszavirág gyaloghíd vagy a ráckevei Árpád-híd tetszik jobban? Esetleg a Klatsmányi híd vagy a Varasdi völgyhíd? 10 jelölt közül lehet választani.

Videó: Megtisztították az olajszennyezéstől a védett Duna-ágat
Tavaly decemberben ismeretlenek kétszer is fáradt olajat önöttek a szigetszentmiklósi esővízcsatornákba, melynek egy része tovább jutott a Ráckevei-Soroksári-Duna-ágba. A vízügyesek társszervezetekkel és civilekkel együtt hónapokon keresztül keményen dolgoztak a természet megmentésén.

Nagy buli lehetett a vadaspark melletti tűzrakó helynél
Szemétkupacok, megégetett, vastag farönkök és egy szénné lett kuka árulkodik arról, hogy néhányan nagyon jól érezték magukat a tűzrakó helynél. Szerencse, hogy nem lett nagyobb a baj.

Most először kapták lencsevégre ezt a rejtőzködő emlőst
A titokzatos fajt nem is olyan régen, 2010-ben írták le, azelőtt csak az afrikai bozóthús-piacok tanúskodtak a létezéséről.

Most inkább ne kirándulj a Mecsekben
A Mecsekerdő Zrt. felhívja a túrázók figyelmét, hogy a havazás miatt veszélyes kirándulni a Mecsek magasan fekvő erdei útjain.

Videó: A zempléni baglyok titkos élete
Te észreveszed a távoli fa odvában meghúzódó madár feje búbját? Az Aggteleki Nemzeti Park Igazgatóság érdekes baglyos videót posztolt.

A virágzás csúcsán a szépséges magyar kökörcsin a Dél-Nyírségben
A maximum a napokban várható. A fokozottan védett növénykülönlegességnek alig tíz populációja fordul elő a Nyírségben, máshol pedig még ritkábban lehet vele találkozni.

Jégbabák nőttek a királykúti jegesbarlangban
Ritkán látható méretű képződmények jöttek létre Magyarország egyetlen „jégbarlangjában”.

Egy nagy park területével nő 2030-ig Budapest zöldfelülete
Mint minden nagyvárosnak, Budapestnek is komoly kihívást jelent az éghajlatváltozás által okozott szélsőséges időjárási jelenségek gyakoriságának növekedése, valamint a kedvezőtlen hatásokhoz való alkalmazkodás. Ezért is egyre fontosabb a zöld infrastruktúra fejlesztése és fenntartása, amely a nemrég elfogadott Radó Dezső Terv is célul tűz ki.

Feltételezhetően medve végzett a kocogóval
Az eset Romániában, Prahova megyében, Azuga mellett történt. A férfi futni ment az erdőbe, de nem tért haza.

Életveszélyes az Óra-torony, most próbálják megmenteni
Az Oszoly-csúcs jelképének számító Óra-torony nevű szikla már tavaly veszélyessé vált. Csak azonnali, szakszerű beavatkozással lehetne segíteni rajta, de az nem olcsó.

Elő a szánkókkal: tombol a tél, majd 30 centi hó esett a Bakonyban
A tavaszi hótakaró a Mecsek csúcsait és az Északi-középhegység egyes részeit is elfedte másfél héttel húsvét után. Mutatunk néhány igencsak télies hangulatú videót és webkameraképet.

Visszatértek a búbosbankák, már kislibákat vezetnek a nyári ludak
Zajlik a madárélet a Körös–Maros Nemzeti Parkban. Míg a különleges külsejű búbosbankák most tértek vissza telelőhelyeikről, a nyári ludak már a kislibákat terelgetik.

Szabadon engedték a télen megtalált, legyengült denevéreket
A korábban Kecskemétről és Budapestről mentett denevérek eddig a Fővárosi Állat- és Növénykert Vadállatmentő Központjának gondozásában álltak, most megerősödtek, így szabadon engedhették őket a szakemberek.

A talált madárfiókák többsége nem szorul megmentésre
Hamarosan kezdődik a madárfiókák tömeges fészekelhagyási szezonja, ilyenkor találkozhatunk magányosnak tűnő fiatalokkal a településeken is. Ezek túlnyomó többsége azonban nem árva, a legnagyobb segítség számukra az, ha nem visszük haza őket.