
Glória a Nap körül – videók
A január 19-én országszerte több helyen tapasztalt légköroptikai jelenség a fátyolfelhőzetnek volt köszönhető.

A rejtőzködés nagymestere lett az Év Emlőse
Hét éve indult útjára az Év Emlőse kezdeményezés. Most nyilvánosságra hozták 2021 választottját.

378 telelő denevér lapult az edelényi kórház kazánházában
Az épületrész bontása közben kerültek elő az állatok, kimentették őket, egy részüket Jósvafőre, a többségüket pedig az Esztramos bányatárójába szállították.

Ha van kedved erdei fülesbaglyokat számolni, itt az alkalom
A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) a lakosság bevonásával országos erdeifülesbagoly-felmérést hirdet január 29. és február 1. között. A számlálásban bárki részt vehet. Hogy miként csatlakozhatsz a „nagy bagolyleshez”, kiderül cikkünkből.

Gyönyörű fotókon a jeges Ilona-völgyi-vízesés
Láttad már az ország legnagyobb szintkülönbségű természetes zuhatagát jégbe burkolózva? Most megmutatjuk, hogy fest a félig befagyott, elképesztő jégformákat produkáló mátrai vízesés.

A Bakonyban –20 fok alá hűlt a hőmérséklet
Magunk mögött hagytuk az idei tél eddigi legfagyosabb éjszakáját. Az ország több pontján is –15 foknál hidegebb volt, a hóval borított Bakonyban még ennél is kevesebbet mértek. De vajon mi volt a helyzet Zabaron, amelynek neve összefonódott a hidegrekordokkal?

Márciusig kellene elvégezni a természetvédelmi szempontból érzékeny munkákat
Még a költési időszak kezdete előtt, az év első három hónapjában kellene megoldani többek között a fecskefészkek eltávolítását is.

Soha nem látott mértékben nőtt a kéktúrázók száma
Rekordszámban fogytak a kéktúrás igazolófüzetek 2020-ban, az Országos Kéktúra esetében 168 százalékos emelkedést tapasztaltak.

Exkluzív vendégek jelentek meg Kardoskúton
Két olyan madárfaj is megjelent a kardoskúti Fehér-tónál, amelyek nagy ritkaságnak számítanak a téli időszakban Magyarországon.

Különös formájú végzetes fanyűvő
Legyezőszerűen szétterülő „széthasadó” lemezeivel, szabálytalanul cakkozott, hullámos széleivel igen látványos. Ami a rossz hír, hogy egyáltalán nem ártalmatlan, sőt, ha a termőtestei megjelennek, a fa idővel biztosan elpusztul. Ráadásul ez a gomba nemcsak a fákra, de spórája az emberre is komoly veszélyt jelent. Vajon melyik ez a télen is látható farontó?

Sasszerelem a fészekkamera előtt – Videók
Ízelítőt kaphatsz a rétisasfészek drámáiból ugyanúgy, mint a szürke hétköznapokból, ha követed a Filmdzsungel.hu Facebook-oldalát. Mutatjuk, miért érdemes.

Mit keresett a vidra a Mecsekben?
Vidrával leggyakrabban halastavak környékén lehet találkozni, zárt erdőkben csak nagyon ritkán. Most mégis látták a Mecsek egyik bányatavánál.

Amikor a homok virágba borul – videó
A homoki gyepekről nagy valószínűséggel nem a színpompás növények ugranak be először, pedig korántsem kiégett, száraz területről van szó. Csodáld meg a virágokat, melyek a Gönyűi-homokvidéken nőnek!

A börzsönyi farkas nyomában
Bár a Börzsönyben csak alkalmi vendég a farkas, de hóban zsinórozó lábnyomai most ismét lebuktatták.

Jó éve volt a kerecsensólymoknak
A világszinten veszélyeztetett madárfaj rendkívül sikeres költési szezont tudhat maga mögött a Körös-Maros Nemzeti Parkban.

Most a legstresszesebbek a Magas-Tátra állatai
A kutyák, a drónok, a helikopterek és a tilosban túrázók is veszélyt jelentenek a sérülékeny természetre.

Télen is különleges gombákkal van tele az erdő
Ismered a téli fülőkét? Találkoztál már közönséges süngombával? Tudod, hogyan fest a lepketapló? Cikkünkben csokorba gyűjtöttünk pár télen is felfedezhető gombát.

A legnehezebben észrevehető orchideánk most is látható az erdőkben
A növény teljes pompájában csak nyár elején látható, ugyanakkor egész évben felfedezhető – de nem olyan egyszerűen, mint gondolnánk.