
Kerítésbe szorult sünit mentettek
Állatvédelmi szakemberek érkeztek a szombathelyi helyszínre. Meg is kellett bontani a kerítést, hogy ki lehessen szedni a pórul járt sünt.
Állatvédelmi szakemberek érkeztek a szombathelyi helyszínre. Meg is kellett bontani a kerítést, hogy ki lehessen szedni a pórul járt sünt.
Ha valakit kicsit is foglalkoztat a fehér gólyák sorsa vagy úgy általában a madármentés, Márton András nevével és a BirdManiával biztosan találkozott már. Andrásék fáradhatatlanul építik a gólyafészkeket, küzdenek az áramszolgáltatókkal, a nemzeti parkokkal, látják el a sérült vagy árva állatokat, nemcsak a madarakat, de a mókusokat és a vaddisznókat is, meg ami éppen segítségre szorul. Ellátogattunk dömösi kertjükbe.
Minden év áprilisa és júliusa között elérkezik a fiókák fészelekhagyási szezonja, valamint az őzgidák és egyéb állatkölykök időszaka. Ilyenkor gyakran találkozhatunk elhagyatottnak tűnő fiatalokkal a lakott területen is. Nem lehet azonban elégszer elmondani, hogy ezen kis állatok többsége nem árva, és a legnagyobb segítség számukra az, ha nem visszük haza őket! Cikkünkben összefoglaltuk, hogy mi a teendő, ha magányos vadállatkölyköt találunk.
A Salamon-torony tövében egy szinte függőleges falú, 4-5 méter mély árokba esett egy kölyök róka. Legalább egy napot tölthetett a veremben, mire rátaláltak.
Egy fóliával bélelt vízgyűjtőárok tartotta foglyul a szerencsétlen őzet. A segítségére siető állatbarátok leleményességének és az őz bizalmának köszönhetően végül megoldódott a helyzet.
A négy elárvult ürgekölyök még május elején érkezett a siófoki reptérről Székesfehérvárra. A Sóstó Vadvédelmi központban hónapokig gondosan nevelték az állatokat, a napokban pedig elérkezett az idő, hogy szabadon engedjék őket.
Nemcsak a nőstény, de kölykei is a vadaspark mentőközpontjába kerültek pár napja.
Hamarosan berobban a fiókanevelési időszak, így nem árt tudni, mi a teendő (és mi nem), ha segíteni szeretnénk egy bajba jutott madáron.
„Illa-berek, nádak-erek. A motorosok jó emberek” – szól a Beatrice együttes egyik dala, ami ezúttal igaznak bizonyult.
A hideg idő megérkeztével lassan a fűtési szezon is beindul. Ám mielőtt begyújtod a kályhát, érdemes ellenőrizni a kémény átjárhatóságát. Ugyanis olykor-olykor előfordulhat, hogy váratlan vendéggel találkozol.
Egy mókás videón láthatjátok Nyünyüt, alias Nyüveskét, az erdeifülesbagoly-fiókát, amint veszettül tekergeti a nyakát, mintha egy óriáskerék mozgását követné vele. De vajon miért csinálja?
Az ország legkisebb állatkertje nem csupán arra lehet büszke, hogy itt látható Magyarország legszebb hím oroszlánja vagy Európa legszebb tigrispárja, hanem arra is, hogy a lelkes gondozók évente több száz sérült madár életét mentik meg a Kiskunsági Nemzeti Park Igazgatóság és a lakosság közreműködésével.
→ TovábbKuvikok, vörös vércsék és egy csapat törpedenevér élvezheti újra a szabad életet.
A Sóstó Vad- és Madármentő Központot a legújabb orvostechnológiai eszközökkel szerelték fel. A műtőben és a vizsgálóban zajló eseményeket a hortobágyi madárkórházhoz hasonlóan látogatók üvegen keresztül nézhetik.
Szerencsére nem esett nagyobb baja. A szabadon engedéséről videó készült, amit a cikkben nézhetsz meg.
Egy térképen az összes magyarországi állatmentő hely elérhetőségekkel a Mályi Madármentők jóvoltából.
Nyestet nem egyszerű befogni: már megközelíteni is nagy feladat, pláne, ha az állat még támad is. A Mályi Madármentőknek azért sikerült.
Megdermedt tengeri teknősök ezreit szállítják helyi lakosok egy dél-texasi üdülőváros rendezvényközpontjába. A Texas államot sújtó rendkívüli időjárás emberek millióinak életet nehezítette meg, de az extrém hideg az élővilágot is váratlanul érte.
A tatai Derítő-tó jegének foglya lett egy róka a hétvégén. A parttól hatvan méterre kuporgó állaton két férfi segített. Mire rátaláltak, az állat már teljesen legyengült.
Kicsivel több mint egy hónapig élvezték a sünkölykök a mályi madármentők vendégszeretetét. Közben jó nagyra nőttek, ezért most szabadon engedték őket.