Keresés eredménye

Egy eltűnt kun falu utolsó emléke

Lajosmizsétől néhány kilométerre, szántók és gyümölcsösök mozaikjai között áll magában a Felső-Kiskunság egyik legérdekesebb gótikus templomromja. Mizse-szék középkori templomának csonkán égnek meredő falai az idő és a történelem viharaival dacolva őrzik az egykor itt élt kunok és „szállásuk” emlékét.

2023.04.12.

Visszaérkeztek a nagy szemű tyúkok a Felső-Kiskunságba

Földszínű tollazatának és kiváló rejtőszínének köszönhetően beleolvad a környezetébe, szinte láthatatlanná tud válni. Az egyetlen feltűnő rajta a testéhez képest jókora, sárga szeme. De vajon miért hívják bagolyfejű lilének vagy bagolyszemű sneffnek ezt az érdekes megjelenésű madarat?

2021.05.05.

Elkezdődött a túzokok tojásrakási időszaka a Kiskunságban

Még tart a túzokok látványos násztánca, a dürgés, ugyanakkor már megkezdődött a tojásrakás is. Mivel a túzok szaporodása szempontjából a legkritikusabb időszak a kotlás és a fiókanevelés, ezért ilyenkor a fészkelőhelyül szolgáló gyepeken, szántókon fokozott óvatossággal kell mozogni.

2021.04.27.

Meggyűrűzték a kiskunsági székicséreket

A székicsér hazánkban rendkívül ritka faj, ezért a Felső-Kiskunságban különös figyelmet fordítanak a szakemberek az ott nevelkedő fiókák gyűrűzésére A napokban hat székicsérfióka kapott színes jelölőgyűrűt, hogy a szakemberek pontosabb információt kaphassanak a madarak mozgásáról, vonulásáról, illetve a magyarországi fészektelepek kapcsolatáról.

2019.06.25.

Vadvirágbumm a Kiskunságban

Idén kimaradt a tavasz, a téli hideg után szinte azonnal nyárias melegbe váltott az idő. A Kiskunság egyes részein meg is lett az eredménye: rekordmennyiségben virítanak a fekete kökörcsinek, a tavaszi héricsek, az epergyöngyikék, a homoki és az apró nőszirmok, a pusztai meténgek és a pókbangók is. 

2018.05.09.