
Megújult a Deseda arborétumba vezető híd
A gyalogoshíd a népszerű Deseda-tó melletti parkerdőt és az arborétumot köti össze.
A gyalogoshíd a népszerű Deseda-tó melletti parkerdőt és az arborétumot köti össze.
Gyalogosan várhatóan csak jövő év őszétől lehet használni a felújított hidat, az autóhasználatról pedig ki fogják kérni a fővárosiak véleményét.
Az önmagában horgonyzott függőhíd Dunabogdány és Kisoroszi között épül majd meg. A hídra több pihenőpontot is terveznek, így a bringásoknak lesz alkalma megállni, akárcsak a Tisza felett átívelő kerékpáros hídon.
És hogy hol található?
Öt helyszín, öt híd, amely ismert vagy kevésbé ismert túraútvonalakhoz kötődik. Hidak, amelyek az építészet iránt kevésbé érdeklődőknek is remek alkalmat adnak egy kis kimozdulásra.
Sokszor csak átsétálunk rajtuk, néha épp maguk a hidak jelentik a fő látványosságot, máskor pedig még tágabb környezetükkel együtt várnak felfedezésre. Képeslapok hazánk kis hídjairól, a kőtől az acélon át az újból felfedezett fáig.
A Tiszavirág gyaloghíd vagy a ráckevei Árpád-híd tetszik jobban? Esetleg a Klatsmányi híd vagy a Varasdi völgyhíd? 10 jelölt közül lehet választani.
A turista egy baseball-manővert mutatott be a tennessee-i üvegpadlós függőhídon, mire berepedt alatta az egyik panel.
Festői pincefalu, egy csodálatos öreg híd, folyó és ízes borok: a Szekszárdi-dombság sarkán túl egy kis helyen minden érdekes látványosság együtt van, mégsem szerepel a térképeken.
A hídon országos jelentőségű turistaútvonalak is áthaladnak. Elhasználódott, több alkalommal megsérült, balesetveszélyessé vált, míg végül júniusban a Mecsekerdő Zrt. Árpádtetői Erdészete újjáépítette.
A feladat nem egyszerű. A Turista Magazin februári számának toplistás témája a túraútvonalak mentén fellelhető építészeti érdekességek, a hidak. Kvízünkben próbára teheted magad, mennyit tudsz beazonosítani közülük.
Ezeken a hidakon szó szerint szédületes élmény lehet végigmenni. Tériszonyosok válogatott rémálmai következnek üvegpadlóval, via ferratával vagy éppen bungee jumpinggal fűszerezve.
Az óriási aszálynak igazán csak a régészek örülnek, akiknek most ritka lehetőségük nyílt Szolnoknál, a Tiszában. A szárazságban erőteljesen megcsappant vízmennyiséggel folydogáló Tiszából újra kilátszódnak hazánk első fahídjának cölöp-maradványai.
A Tiszától Tatáig gyűjtöttük össze az ország tíz legjobb ártéri és lápi cölöpsétányát.
Hazánk második kéktúrája nem csupán nevében őrzi híres ismeretterjesztő televíziósunk emlékét.
A Mecsek keleti peremén, az Óbányai-völgyet katlanná szűkítő Hosszú-bérc gerincén egy méltatlanul elfeledett ősi vár romjait rejti az erdő mélye.