
Kapitális görény került elő a Hortobágyon
Még a kutatókat is meglepte a csapdával fogott hím tömege. Valószínűleg sok pórul járt hörcsög állhat a jelenség mögött.
Még a kutatókat is meglepte a csapdával fogott hím tömege. Valószínűleg sok pórul járt hörcsög állhat a jelenség mögött.
Már "dobozban" várja a premiert a Vadlovak – hortobágyi mese című új magyar természetfilm. A járványhelyzet miatt a bemutató időpontja egyelőre még bizonytalan, de néhány részletet már most megnézhetünk. A látottak alapján pedig kijelenthetjük, még az eddigieknél is jobban várjuk Török Zoltán új filmjét.
Ezt az kedves megjelenésű énekesmadarat a tél hírnökének is szokták nevezni, mivel általában akkor tűnik fel, amikor hidegebbre fordul az idő. Bár hazánkban szórványos téli vendégnek számít, a hortobágyi pusztákon évről évre felbukkannak néhány százas csapatai. És miért ünnepnap, ha találkozol vele, cikkünkből megtudhatod.
A madár a messzi északról érkezik Magyarország rövid füvű legelőire. Jellegzetes hangjáról könnyen felismerhető.
A magyar szerkesztőség ajánlására az amerikai National Geographic az év 25 álom-úticélja közé választotta a Hortobágyot. És ennek hatására hazánk kistája tovább menetelt a nemzetközi médiában, mert a francia NatGeo is címlapjára tette, illetve a brit NatGeo Travelerbe is bekerült.
A faj az egész világon veszélyeztetett. Most, hogy a ludak gyülekeznek hazánkban, a nagy lilikek rengetegében meg lehet figyelni ezeket a feltűnő és szép madarakat is.
A National Geographic nemzetközi honlapja a 2021-re leginkább ajánlott családi utazási célpontok közé sorolta a Hortobágyot.
A nagy lilikek és más vadludak lassan átveszik az uralmat a halastavak fölött.
Még mindig 50 ezren vannak. Szerencsére idén nem voltak jellemzőek tömeges pusztulások. Éves darujelentés következik.
Megjelent Török Zoltán hortobágyi vadlovakról szóló természetfilmjének első előzetese – másfél perc a darvakról.
Mostanában már hajnaltájt nagy a nyüzsgés a Hortobágyon: nyolcvanezer daru ébredezik a vidéken.
A hortobágyi halastórendszer Közép-Európa egyik legfontosabb vízimadár-élőhelyének számít. Szeptember közepén bejártuk a halastavakat, a Turista Magazin októberi számában elmeséljük, mi mindent láttunk.
Az első darvak szeptember közepén tűntek fel a Hortobágyon, és egy hét alatt tízszeresére nőtt a számuk. A hétvégén már közel százezer madarat számoltak a szakemberek. A szokatlan tömeg szó szerint a szelek szárnyán érkezett.
Ha visszamennénk úgy tízezer évet az időben, a Hortobágyon sok olyan állatfajt láthatnánk, amelyekkel ma már nem találkozhatunk. Ha maradéktalanul nem is lehet visszapörgetni az idő kerekét, azért a Hortobágyi Vadasparkban tehetünk egy képzeletbeli időutazást, keselyűkkel, pelikánokkal és vadlovakkal.
Szeptemberben virágzik a Hortobágyon a szikes területek növénye.
Videón csodálhatod meg a rendkívüli látványt, és a Hortobágyi Nemzeti Park Igazgatóság darvas programjait is bemutatjuk.
Minden évben sokak által várt esemény a darvak megérkezése hazánkba, a napokban pedig hangos krúgatással birtokba is vették a hortobágyi halastavakat ezek a kecses madarak. Egy megkapó videó is készült az egyik darupárról, amit most cikkünkben meg is nézhetsz.
Egy gabonatáblából két fészek is előkerült a Hortobágyi Nemzeti Parkban.
Ez a gyönyörű íbiszféle ritka költőfajaink közé tartozik, és nemcsak hogy kevés van belőlük, de azok sem mutatkoznak túl gyakran. A társaságot viszont kedvelik, a fajtársakét és más vízimadárfajokét is, akikkel szívesen fészkelnek egy telepen.
Színes gyűrűvel jelöltek meg 50 kanalasgémfiókát hazánk legnagyobb telepén.
Bakonyi históriás kalandok, amelyeket nem fogunk elfelejteni
Sokkal több élet van a téli erdőben, mint ahogy azt első pillantásra gondolnánk
Térerőmentes séta a városlődi Üveg-hegyen innen, de Nyúlon túl, a „bakonyi Gyilkos-tónál”