
Rekord távot repült egy magyar gólya
A fiatal madár légvonalban 9037 kilométert tett meg egy vasi falutól a Dél-afrikai Köztársaság egyik nemzeti parkjáig.
A fiatal madár légvonalban 9037 kilométert tett meg egy vasi falutól a Dél-afrikai Köztársaság egyik nemzeti parkjáig.
Július eleje óta már több alkalommal is megdőlt a 2003-ban mért legalacsonyabb vízállás, augusztus 7-én pedig újabb rekordot mértek a folyó szolnoki szakaszán.
Szolnoknál július 7-én mérték az eddig valaha volt legalacsonyabb vízállást -281 centimétert. Lesújtóan fest a leapadt folyó.
A legszárazabb időszakát éli át a Tisza. A folyón csütörtök reggel dőlt meg a legalacsonyabb vízállás rekordja.
Pénteken reggel 63 200 vadludat számoltak össze a szakemberek a reggeli kihúzás alkalmával. Az elmúlt évtizedekben, vagyis mióta rendszeresek a számlálások, soha ennyi vadlúd nem éjszakázott még a tavon.
A fokozottan védett székicsér országos fészkelő állománya az elmúlt két évtizedben 25 és 40 pár körül mozgott. Idén azonban 26 éve nem tapasztalt eredmény született.
Több mint 55 ezer vadludat számoltak november 30-án, hétfő reggel Tatán. A rekord már napok óta készülődött.
Világrekordot állított fel egy kis goda, amely Alaszkától Új-Zélandig, 11 nap alatt több mint 12 ezer kilométert repült megszakítás nélkül. Vajon mennyire számít extrémnek ez a teljesítmény egy olyan, egyébként is különlegesnek számító társaságban, mint amilyen a vonuló madaraké.
Több szempontból is rekordéve volt idén a Borsodi-Mezőség ritka emlőseinek. Soha ennyi példány nem került még elő 2006 óta, amióta a felmérések zajlanak, ráadásul ebben az évben a kutatók minden idők legkövérebb szöcskeegerével is találkozhattak
A nyári ludak általában március elején költésbe kezdenek, és az első fiókás családok április első hetében jelennek meg a part menti gyepeken. A Fertő-Hanság Nemzeti Parkban idén azonban minden eddiginél korábban kikeltek az első fiókák, adta hírül a nemzetipark-igazgatóság Facebook-oldalán.
A népszerű erdélyi tó mostantól hivatalosan is a világ legnagyobb heliotermikus tava.
A 2019-es év különösen szelesen indul: először január 2-án, majd január 14-én mértek szélsebesség-rekordot a fővárosban.
Számos hír szól mostanában a Duna rekord alacsony vízállásáról, amit az extrém meleg és csapadékmentes időszak okoz. Nemcsak szenzációs leletek bukkantak fel a víz alól, hanem sosem látott, izgalmas látványú természetfotók készítésére is alkalmat ad ez a szokatlan helyzet.
Az új rekorder az Egyesült Arab Emírségekben található, megépítése csaknem négy hónapig tartott, és naponta mintegy 200-an csúszhatnak végig rajta.
Elképesztő távot, több mint 9000 kilométert tett meg az a kalandvágyó gólya, amely Darnózseliből indult és egészen Dél-Afrikáig jutott. A Fertő-Hanság Nemzeti Park Igazgatóság munkatársai szerint ez rekordtáv.
Kiírták a közbeszerzést az új látványosság tervezésére; ha megépítik, a 700 méteres függőhíd lesz a világ leghosszabbja.
Az új fejlesztések és a tudatos programtervezés meghozta a várt eredményeket: 2016-ban több mint 164 ezren keresték fel a Budakeszi Vadasparkot.
2014-ben 7092-en neveztek a Tatabányáról induló Gerecse 50 teljesítménytúráira. Ez közel négyszáz fővel több, mint a tavalyi rekord. Szerkesztőségünk folyamatosan tudósít az eseményről.
Alig három nap alatt, több mint 12 000-en olvastátok el főhírünket. Természetesen elsősorban mi is a kitüntetettekre vagyunk büszkék, számunkra is öröm, hogy ilyen sokan öröltetek az alkotók sikereinek.
Bruno Brunoddal magazinunk munkatársa beszélgetett 18 évvel ezelőtti rekordbeállító futásáról, versenyekről, akaraterőről és további tervezett csúcskísérletekről.
Hétszáz éves falak között a Cserhát szívében
Piros vándorúton a Börzsönytől az Alföldig
Városi történetek Debrecenből