
Rókák járnak Balassagyarmaton
Több belvárosi utcán, parkban és játszótéren feltűntek kisebb-nagyobb rókák mostanában.
Több belvárosi utcán, parkban és játszótéren feltűntek kisebb-nagyobb rókák mostanában.
A webkamerás felvételen szinte érzékelhetővé válik a vadludak feszültsége. A ravaszdi ragadozó lopakodva megindul az Öreg-tó medrében totyogó madarak felé. Szerintetek mi lesz a találkozás vége?
Már nem először tűnik fel Balatonfüreden a vízparton egy róka, ami a hattyúkkal próbál kacérkodni. Most nagyon közelről sikerült lencsevégre kapni.
Az állat idegrendszeri tüneteket is mutatott, ezért kilőtték. Magyarországon 2017 óta nem azonosítottak veszett állatot.
Tanulságos videó egy gólya és egy róka összezördüléséről
Jó szokásunkhoz híven idén is összeszedtünk nektek egy galériányi kisrókás fotót, mert egyszerűen nem lehet betelni velük. Ráadásul az idei generáció apróságai hihetetlenül cukik és viccesek.
Nem tudjuk, hogy mi lehetett az oka, de nem jött pánikba az autóktól a videóban látható róka.
Sokak csak ravaszdi tyúktolvajként gondolnak rá, pedig érző lények. Erre rögtön 9 bizonyítékunk is van.
Ha kint ér minket a szürkület, előfordulhat, hogy fura, visítással kevert ugatást hallhatunk, ahogy az szerkesztőségünk tagjával is történt a minap. A hang forrása egy róka volt, amit gyorsan le is fotózott, és annak is utánajárt, miért csak most hallani a ravaszdiktól ilyen hangokat, azaz mi is az a koslatás.
Egyszer a róka nagyon megéhezett, egy kis pecsenyére vágyott. Belopakodott hát a tatai Öreg-tónál pihenő vadludakhoz. Akár így is kezdődhetne a mese. De nem az. Az éjszakai vadkamerás felvételen portyázó róka tűnik fel a szárnyasok között. Szerintetek mi lesz a vége?
Vadkamera rögzítette, mit csinálnak az állatok egy dendrotelmánál. De mi az a dendrotelma, és kik a látogatói? A Bükki Nemzeti Park Igazgatóság videójából kiderül.
Hamarosan megkezdik az országban a rókák veszettség elleni kezelését, emiatt október 2-tól ebzárlat és legeltetési tilalom lesz érvényben két hétig az érintett területeken.
A Fehér Holló Vadmentő Alapítvány hat-hév éve kapta az első hívásokat arról, hogy rókákat láttak az egyik veszprémi lakótelepen. Azóta az alapítvány évente mintegy 1200 hívást kap rókákkal kapcsolatos problémák miatt.
Nyár elején sok természetfotós bakancslistáján szerepelnek a kis vörös ördögök, és mivel rókából akad bőven, egész sokan kipipálhatják ezt a sort. Galériánkban négy remek fotós képein keresztül leshetjük meg az egész nap gyakorlatozó osonóbajnokokat, sőt, szemtanúi lehetünk annak is, ahogy az egyik rókamama Tás helyett egy kismalacot visz haza az éhes rosszcsontoknak.
A játszadozó rókakölykök láttán kijelenthetjük, hogy ez az eddigi legaranyosabb rókás vadkamera-felvétel, amit láttunk.
Magyarországon már több mint két éve nem találtak fertőzött állatot, de a rókák vakcinázása folytatódik, mert a magyar-román határhoz közeli területeken az elmúlt hónapokban több állatból is kimutatták a vírust. Összeszedtünk mindent, amit érdemes tudni a veszettségről.
Múlt héten nagy valószínűséggel szopornyicától legyengült róka került az állatmentőkhöz, amit a tatai Derítő-tó jegéről halásztak ki. Nem sokkal ezután az állat elpusztult. Az Állatmentő Sereg szerint nem lesz könnyű éve a vadmentőknek. Most összeszedtünk mindent, amit csak a szopornyicáról tudni lehet, beleértve, hogy miként zajlik a sokszor halálos kimenetelű betegség, és hogy hogyan lehet ellene a legjobban védekezni.
A tatai Derítő-tó jegéről a napokban mentettek ki egy rókát, kiderült, hogy a szopornyica miatt gyengült le annyira, hogy nem tudott szabadulni. A betegség sajnos könnyen terjedhet a rókák és a kutyák között is.
A tatai Derítő-tó jegének foglya lett egy róka a hétvégén. A parttól hatvan méterre kuporgó állaton két férfi segített. Mire rátaláltak, az állat már teljesen legyengült.
Kis színes a nagyvilágból című rovatunkban ezúttal egy látványos menekülés látható.
Hétszáz éves falak között a Cserhát szívében
Piros vándorúton a Börzsönytől az Alföldig
Városi történetek Debrecenből