
Több hektáros erdőtűz Budaörsnél
Mintegy hat hektáron ég a növényzet a Budaörs melletti hegyeken.
Mintegy hat hektáron ég a növényzet a Budaörs melletti hegyeken.
Leégett a Hosszúpályi déli határában található Kis-Fehér-tó nádasa. Azt egyelőre nem lehet tudni, hogy mi okozta a tüzet.
Szomorú látványt nyújt a tűz után a Millenniumi-kilátó a Fülöp-hegyen. A drónvideón megnézheted a károkat.
Csütörtök hajnalban kigyulladt a révfülöpi Fülöp-hegyen található kilátó. Az épület belső csigalépcsője és teteje égett le teljes egészében.
A tavalyi év végén fellobbanó ausztráliai bozóttüzek soha nem látott pusztítást végeztek, és sok hely még ezekben a pillanatokban is lángokban áll. A katasztrófa kapcsán Kröel-Dulay György ökológussal, az Ökológiai Kutatóközpont munkatársával a kontinens élővilágának jövőjéről beszélgettünk.
Februárban óriási tűzvész pusztított a Nagy-nádas területén, akkor a Kékbegy tanösvény is megrongálódott. Civil összefogással építették újjá.
Nem túlzás, napok óta az egész világ Brazíliára figyel, ahol minden eddiginél több erdőtűz pusztít. Az amazóniai esőerdő a Föld legnagyobb egybefüggő erdősége, melynek kétharmada Brazíliához tartozik, szerepe azonban a Föld egészének szempontjából kulcsfontosságú.
A Barcs külterületén álló legendás tölgyhöz, Patkó Bandi fájához hétvégén riasztották a tűzoltókat, mert a 300 éves matuzsálem kigyulladt. A tűzoltóknak 23 óra alatt sikerült a tüzet megszüntetni.
Az alföldi térség erdőterületein a meleg és a csapadékhiány miatt nagyon kiszáradt az avarréteg.
Az eset a fertőmegggyesi kikötőben történt május 6-án, egyelőre nem tudják, mi okozta a tüzet.
Április 16-án a Nébih visszavonta az országos tűzgyújtási tilalmat.
Csütörtökön délután érkezett bejelentés a katasztrófavédelemhez, mely szerint három hektáron, másfél kilométer hosszan ég a nádas Fonyódon a Turul utca és az M7-es autópálya közötti szakaszon. A tűzoltóknak péntek reggelre sikerült körülhatárolni a tüzet.
A csapadékmentes időjárás hatására fokozódik a vízhiány a talajban. A száraz, gyakran szeles, enyhe időben egyre nő a száraz fűvel, gazzal, bozóttal borított területeken a tüzesetek esélye. Az elmúlt egy hétben is sok tűzesethez kellett a tűzoltóknak kivonulniuk, ezért ismét életbe lépett a tűzgyújtási tilalom.
Március közepével beköszöntött a tarlóégetések időszaka: az országszerte fellángoló tüzek különleges látványosságok, viszont a legtöbbször több bajt okoznak, mint amennyit megoldanak.
A Pest-megye keleti részén elhelyezkedő Tápió-vidék Magyarország egyik különleges, természeti látnivalókban még bővelkedő tája. Ennek egyik legnagyobb összefüggő területe, a Farmos melletti Nagy-Nádas égett le február utolsó napján. Mi vár az élővilágra a tűz után?
A hóolvadás és a lombosodás közötti periódus az erdőtüzek szempontjából a legveszélyeztetettebb, és ilyenkor szinte naponta előfordul, hogy valahol lángra kap a növényzet. Jelenleg 12 megyében van érvényben tűzgyújtási tilalom.
Újabb öt megyében rendeltek el tűzgyújtási tilalmat, így az már összesen 12 megyére érvényes az országban.
A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) február 25-én, hétfőn Bács-Kiskun, Borsod-Abaúj-Zemplén, Jász-Nagykun-Szolnok, Heves és Pest megyében rendelt el tűzgyújtási tilalmat.
Az erősödő felmelegedés miatt már májusban elkezdődött az erdőtűzszezon. Jelenleg Bács-Kiskun és Csongrád megyében van tűzgyújtási tilalom, de ez a várható időjárás függvényében változhat.
A hóolvadás és a lombosodás közötti periódus az erdőtüzek szempontjából a legveszélyeztetettebb, és ilyenkor szinte naponta előfordul, hogy valahol lángra kap a növényzet. Sajnos az esetek többségében az ember a felelős, ami egyúttal azt is jelenti, hogy egy kis odafigyeléssel megelőzhető a baj.
Az építő dédunokájával jártuk körbe a Bory Jenő teremtette mesevilágot
Ezzel a jelvényszerző túrával remek esszenciát kaphatunk a hegység páratlan hangulatából
Felfedeztük a Szalonnai-hegység és a Bódva völgye különleges látnivalóit