
Szerelmesek fája a Bükkben
Érdemes felkeresni ezt a különleges fapárost, ha Bükkszentlélek környékén túráztok.
Érdemes felkeresni ezt a különleges fapárost, ha Bükkszentlélek környékén túráztok.
Külleme minden téren harmóniát és otthonosságot sugároz, ahol nemcsak az erdő csendjére, de magunkra is rátalálhatunk.
→ TovábbNem, nem egy újabb utcán vagy köztéren rendetlenkedő személyről van szó. A Bükki Nemzeti Park Igazgatóság mostantól kiemelt figyelmet fordít rá és élőhelyére, kitalálod, mi az?
Gyakran előfordul, hogy nem azt az élményt kapjuk a természettől, amiért nekivágtunk a terepnek, de a csalódottságot a nem várt látvány is kárpótolhatja. A Bükkben pedig minden adott, hogy időjárástól függetlenül maradandó élményt szerezzünk.
→ TovábbA kék sáv jelzéssel megjelölt, közel 85 km-es bükki túraútvonal hazánk legnagyobb átlagmagasságú és több tekintetben is legváltozatosabb hegységén halad keresztül. A különböző korú és típusú kőzeteken rendkívül változatos domborzat alakult ki az elmúlt évmilliókban, amelyek nagy részét érinti az Országos Kéktúra útvonala. A Bükk turistaútjait járva egy földtörténeti időutazáson vehetünk részt, ahol a kőzetek nyitott könyvként mesélnek a régmúlt idők geológiai eseményeiről.
A magyar vidék minden fájdalma és szépsége benne van. A tönkretett kohászvárosok sorstalansága porba sújt, de fel is emel, mert megpillanthatjuk a magyar hegyek olyan gyönyörű és érintetlen arcát, amelyről nem is álmodtunk. Túránk a medvesi bazaltvulkánok tövéből indul, hogy az Ó-Bükk érintetlen erdőségein és nehéz sorsú falvain át érkezzen meg a Bükk pazar hegyeinek ölelésében megbúvó Lillafüredre, végül a kohászat egykori fellegvárába, Diósgyőrbe.
→ TovábbNagy a forgalom a Bükki vadváltónál, erről tett most közzé videót a Bükki Nemzeti Park Igazgatóság.
Bizonyára sokan ismerik a bükki Kéktúra-élménybeszámolók legnépszerűbb fotótémáját: a védett, hegyi tavat széles sétánnyal, horgászokkal és pihenőhelyekkel. De vajon mi vár a távolabbi partokon, ahova már nem vezet út? Figyelem, a nyugalom helyreállítására alkalmas képek következnek.
Hallottál már a Büdös-pestről, a Kecske-lyukról vagy a Szeleta-barlangról? Miskolc és egyben a Bükk egyik legnépszerűbb kiránduló-, illetve pihenőhelye a festői miliőben fekvő Lillafüred, melynek közvetlen közelében bámulatos sziklaüregeket lehet felfedezni.
Fent ülünk a felhőkkel kacérkodó, tar homlokú hegytetőn. A világ összes gondja odalent maradt, átölel a csend, melyet csupán a bozótosból felcsendülő, vidám madárcsicsergés tör meg olykor-olykor.
→ TovábbA friss rágásokat még tavaly év végén észlelték. A két hódról felvételek is készültek.
Ezúttal modern eszközökkel kutatták át az Istállós-kői-barlang 40 ezer éves rétegsorát.
Január 10-éig még látható a neten a Filmdzsungel Stúdió vadiúj természetfilmje, amelyet a Bükk-fennsíkon található, titokzatos őserdőben forgattak.
A csapadékos időjárás meghozta a gyümölcsét: működésbe lépett a túrázók egyik kedvenc látványossága a Bükkben.
A rövid felvétel augusztus 3-án, dél körül készült, az ÉSZAKERDŐ Zrt. egyik munkatársa készítette.
Nőszirmok, gyöngyikék, kankalinok, kosborok, boroszlánok, árvácskák, violák, bizony nehéz lenne felsorolni azt a rengeteg virágot, amelyek tavasszal színesítik a Bükköt. Ezeknek is számtalan fajtája nyílik most, Király Zsolt gyönyörű fotói segítségével pedig mi is megcsodálhatunk ezekből jó párat, valamint galériánkban sok érdekességet is megtudhattok ezekről a szép virágokról.
A Bükk hegység déli peremén őrt álló hatalmas „kövek” tövében, Felsőtárkány közelében, egy erdő borította völgy ölén kora tavasszal egy igazi kuriózum várja az erre járó szerencsés kirándulókat: a hóolvadás után időszakosan feltörő, szívdobogtatóan szép látványt nyújtó Vörös-kő-forrás.
→ TovábbLeányok és feketék, már több helyen kibújtak ezek a különleges kinézetű védett virágok. Most mutatunk pár szép, frissen készült képet róluk.
Megnéztük Fekete István Kis-Balatonját
Régmúlt idők törékeny emléke
Európa Amazonasa