
Megszépült állomásépületekkel vár a balatonfenyvesi kisvasút
A napokban átadták a balatonfenyvesi végállomás felújított épületét, valamint az Imremajornál és Csisztafürdőnél emelt új épületeket.
A napokban átadták a balatonfenyvesi végállomás felújított épületét, valamint az Imremajornál és Csisztafürdőnél emelt új épületeket.
Tanösvénnyel és lombkoronasétánnyal bővült a Hévízi-tó környezete, illetve megújult a tó zsiliprendszere is.
Idén nyáron számos újdonság várja a látogatókat a hazai nemzeti parkokban. Többek között új kiállítások, megszépült bemutatóhelyek, egy új tanösvény, de hamarosan két új látogatóközpont is megnyitja kapuit.
Kinek hiányzik még a vadasparkozás? A kényszerű zárvatartás alatt is pörögnek az események Budakeszin, ahol a nyitás után több újdonsággal várják a látogatókat.
Kisfilm készült a Lillafüredi Állami Erdei Vasút és a Kassai Gyermekvasút látványosságairól. Mutatjuk.
Még 2018-ban elkezdődtek azok a természetvédelmi szempontú fejlesztések a Szomolya határában található vén-hegyi (kaptár-réti) kaptárkövek védett természeti területen, amelyek egy része már látható is. Mutatjuk, milyen lett.
A Csongrád megyei Nagyér község nagyszabású fejlesztésekkel próbálja meg felpörgetni a helyi turizmust. A projektben kilátó, tanösvények, természetfotós lesek, agroturisztikai központ és gyalogtúra-útvonalak is szerepelnek.
Új élmények várják a látogatókat Ipolytarnócon. Megújult a lombkorona-tanösvény, hologramos vetítésen elevenednek meg az ősállatok az ősi lábnyomoknál, és készült egy mobilalkalmazás is, amelynek útvonalajánlóival bejárhatjuk az Bükki Nemzeti Parkot.
Nagyszabású fejlesztési program keretében születik újjá a Festetics-kastély Dégen.
Nyárra megújul a hajmási Csepegő-kőhöz vezető lépcsőrendszer, és utat jelölnek ki a kaposgyarmati mésztufahasadékhoz.
Megújul a fertőhomoki Tájházban a kiállítás, a fertőszéplaki Széchenyi-kastélyban világörökségi központot hoznak létre, kerékpáros turisztikai központot alakítanak ki, és felújítják a fertőbozi Gloriett-kilátót.
Újabb turisztikai attrakciókkal bővült a Nógrád megyei Szendehely-Katalinpusztai Kirándulóközpont. Kerti kisvasút, kilátó és új szálláshely is várja a látogatókat.
A természetjárás történelemkönyvének egy vastag fejezete lesz 2015 a jövőben. Mi most összeszedtük a legfontosabb, legjelentősebb, legszebb momentumokat, hogy felidézhessük az év végén.
Egyre több újdonság szerepel az Észak-Magyarország régió turisztikai kínálatában - ez derült ki a Turizmus Akadémia Szilvásváradon tartott szakmai fórumán. Ezek a legizgalmasabbak.
Mintegy ötmilliárd forintnyi összeg áramlott a hazai természetjárásba az elmúlt években, és ez még csak a kezdet, ugyanis a következő időszakban számos túraútvonal és turistaház fog kiépülni és megújulni. Győri Tamás Józsefet, a Magyar Természetjáró Szövetség igazgatóját, az eddigi eredményekről és a tervekről kérdeztük.
Befejeződött a Kis-Balaton ökoturisztikai fejlesztése. A mintegy 81 millió forint összköltségű, európai uniós forrásból finanszírozott projekt keretében egyebek között kilátót építettek és újítottak fel, a zalavári bemutatóházban pedig napelemes energiaellátást alakítottak ki.
Két község, egy művészeti egyesület és egy börtön valósított meg közösen turisztikai fejlesztéseket a határ két oldalán, a Nógrád megyei Terényben és a szlovákiai Apátújfaluban.
Elkezdődött a kerékpárút építése a Velencei-tó déli partján: a tizenkét kilométeres szakaszt 730 millió forintos összköltséggel, európai uniós források felhasználásával valósítják meg az év végéig.
Angyal vigyáz az elpusztíthatatlan templomra
Kerékpárral „az elesettségében is szép” tájban
Egy magyar lány az USA legbrutálisabb túraútvonalán