
Keresőcsapat indult Suhajda Szilárdért
Tudják, hogy hol van Suhajda Szilárd, pénteken hajnalban elindult egy keresőcsapat érte, de kevés az esélye annak, hogy még életben találják.
Tudják, hogy hol van Suhajda Szilárd, pénteken hajnalban elindult egy keresőcsapat érte, de kevés az esélye annak, hogy még életben találják.
A hegymászó vasárnap indult el a Mount Everest csúcsára oxigénpalack nélkül. Legutóbb a csúcs közeléből küldött jelet a nyomkövetője.
A jelenlegi tábor egyre kevésbé biztonságos, új helyszínre van szükség a globális felmelegedés és az emberi jelenlét miatt.
Nepál és Kína a napokban egy közös közleményben jelentette be, hogy a Föld legmagasabb hegycsúcsa, a Mount Everest valójában 0,86 méterrel magasabb, mint ahogy korábban hivatalosan megállapították.
Hogyan nevezzük Földünk tengerszinttől számított legmagasabb pontját? A helyi nyelveken, Csomolungmának vagy Szagarmathának? Esetleg használjuk egy olyan ember nevét, aki kézzel-lábbal tiltakozott ez ellen, sőt nem is úgy ejtette ki, ahogy ma használjuk? Egyáltalán milyen magas ez a hegy, és hogy lett ekkora?
→ TovábbAz Exeteri Egyetem új tanulmánya szerint egyre jobban benépesítik a növények a világ legmagasabb hegycsúcsának, a Mount Everestnek a térségét és a Himalája hegységet. A 4150–6000 méteres magasságban már jelentősen növekedett a vegetáció.
Nincs zene, nincs profi vágás, lassított felvétel, vagy effektek garmadája, csak zihálás, és összeszorított fogakkal való küszködés a Mount Everest csúcsa előtti métereken.
A nepáli hatóságok az egyszer használatos műanyagok használatának betiltásával szeretnék elérni, hogy csökkenjen a hegymászók által hátrahagyott szemét mennyisége a Föld legmagasabb hegyén. A helyi hatóságok a közelmúltban 11 tonna szemetet hoztak le a Mount Everestről.
Döbbenetes felvételeket készítettek a Mount Everesten 8000 méter felett. Szinte mozdulni se lehetett a csúcsra igyekvő, sorban álló hegymászóktól.
A New York Times cikke az indiai hegymászócsapatról megrázó, de egyben hiánypótló anyag: képekkel és videókkal mutatja be a Föld legmagasabb hegyén tavaly odaveszett hegymászók testének a sorsát.
Megint nem kedveztek az égiek a hegymászónak: nyolcadjára is vissza kellett fordulnia az időjárási körülmények miatt a Mount Everestről.
Az 1996-os tragikus Everest expedíció leghíresebb túlélőjének írásában az az érdekes, hogy nem a balszerencsés csúcstámadásnak jut benne főszerep. Nyerd meg a Túléltem az Everestet című könyvet a márciusi Turista Magazinnal!
Klein Dávid és Suhajda Szilárd idén tavasszal nekivágnak a Mount Everestnek. Oxigénpalack nélkül szeretnék megmászni a hegyet, és ha ez sikerül, ők lehetnek az első magyar hegymászók, akik mesterséges oxigén használata nélkül érik el a Föld legmagasabb csúcsát.
Korábban nem járt magashegységben, az Everest alaptábora gyermekkori álma volt. Beliczky László - Tóni, a látássérült túrázó egyik állandó kísérője a kéktúrán - áprilisban nemcsak sokak álmáig, az Everest alaptáboráig jutott el, de az Island Peaket is megmászta.
Neszmélyi Emil az első magyar, aki északról, a hegymászók által jóval veszélyesebbnek ítélt útvonalon jutott fel a Mount Everest csúcsára.
Elindult a csúcstámadásra kedden hajnalban Klein Dávid, aki oxigénpalack nélkül készül megmászni a Mount Everestet. Dávid úgy tervezi, hogy négy nap múlva éri el a 3-as tábort, és május 25-én érhet fel a csúcsra.
Nem érintette a Mount Everesten pénteken lezúdult lavina a hegy tibeti (kínai) oldalát, amelynek alaptáborában van a Klein Dávid hegymászó vezette SPAR Everest Expedíció is.
Elérte a Mount Everest 5200 méteres magasságban fekvő alaptáborát Klein Dávid hegymászó, aki a SPAR Everest Expedíció keretében arra készül, hogy első magyarként oxigénpalack használata nélkül jut fel a világ legmagasabb csúcsára.
Hónapok óta erőállóképességi edzésekkel készül Klein Dávid a Mount Everest oxigénpalack nélküli megmászására.
A Dalai Láma csak ritkán ír előszót könyvekhez. Jamling Tenzing Norgay műve esetén azonban kivételt tett.
Íme, tíz olyan hely, amelyet érdemes a bakancslistánkra venni, ha az Alföldön járunk.
Általában egy túrázó akkor érkezik meg az Alföld kék útjára, ha már egészen belemelegedett az országjárásba, megigézte a vándorlás szabadságérzete, és e mámorító élmény átéléséhez új terepet keres.
Petőfi Sándor nagy költő és nagy távgyalogló volt. Kora neves emberei közül talán senki se járta be úgy keresztbe-kasul Magyarországot, mint ő.