
Máris fiókákat nevel legkorábban költő ragadozó madarunk
Legalábbis a Hortobágyi Nemzeti Park Igazgatóság területén, ahol már február elején napvilágot láttak az első tojások, ami még a megszokottnál is koraibb. Tudod, melyik fajról van szó?
Legalábbis a Hortobágyi Nemzeti Park Igazgatóság területén, ahol már február elején napvilágot láttak az első tojások, ami még a megszokottnál is koraibb. Tudod, melyik fajról van szó?
Miután meggyógyították a Szegedi Vadasparkban a februárban Tiszaalpáron talált sérült rétisast, a minap elengedték a Sas-ér Erdőrezervátumban, visszakapta a szabadságát. A felemelő pillanatról egy videót is megnézhettek.
A baranyai erdőben található, bekamerázott fészekben zajlik az élet. A rétisasok elmúlt egy hónapja igen mozgalmasan telt, az utóbbi napokban például két nem várt látogató, egy nyuszt és egy betolakodó sas tűnt fel.
Idén is számba vették a Kárpát-medencében tartózkodó ragadozó madarakat, most derültek ki az eredmények.
Ízelítőt kaphatsz a rétisasfészek drámáiból ugyanúgy, mint a szürke hétköznapokból, ha követed a Filmdzsungel.hu Facebook-oldalát. Mutatjuk, miért érdemes.
A jeladós madár a Mártélyi Tájvédelmi Körzetben lelte a halálát, a nyakára vadszőlő indája tekeredett.
Most már elég fejlettek a fiókák, néhányat meg is gyűrűztek a Hortobágyi Nemzeti Park Igazgatóság munkatársai.
Április végén zajlott le a fiókák gyűrűzése a Kis-Balatonon, Észak-Somogyban és Dél-Zalában.
A közelmúltban két különböző helyen mérgeztek meg védett és fokozottan védett madarakat, összesen 19-et.
Mindannyian a tojásokon ülnek, március végén fognak kikelni az első fiókák.
Különleges módon próbálják közelebb hozni az embereket a természethez az Alpokban. Nem is akárhogyan és nem is akármilyen állatokkal kezdik az érzékenyítést, a vállalkozó kedvűek egy rétisassal síelhetnek.
A Körös-Maros Nemzeti Park tájain költő rétisasok már javában tatarozzák fészkeiket. Nem túlzott ez a sietség, hisz a Kárpát-medence legkorábban költő madárfajánál rendszerint február elején megkezdődik a tojásrakás időszaka.
Újabb vétlen áldozatot követelt egy szigeteletlen középfeszültségű villanyoszlop. December közepén egy fiatal rétisas járt szerencsétlenül Baja közelében.
A fészküket már három éve keresték, most végre elindulhat a védelmi munka.
Ezt bizonyítja 10 új fészek, 52 pár és 40 felnevelt fióka. A mérleg a legutóbbi Baranya megyei rétisas-számláláson született.
Egy rétisas, egy barna rétihéja, hat szarka, valamint két róka is elhullott Bölcske mellett a napokban, gyaníthatóan mérgezés miatt.
A Duna-Dráva Nemzeti Park területén az idei év első madárfiókái már elérték az egy kilogrammot. Még ötször-hétszer ekkorára fognak nőni.
A Duna-Ipoly Nemzeti Park Igazgatóság működési területén élő rétisas pár fiókái alig két nap különbséggel keltek ki. A tojó rendületlenül őrzi fiókáit, a hím fáradhatatlanul eteti családját, mi nézők pedig izgulunk, hogy minden jól alakuljon.
Meglepetésvendég landolt a gemenci gólyafészekben, és a Duna-Ipoly Nemzeti Park Igazgatóság bekamerázott rétisasfészkében is zajlik a költés. Érdemes bekukkantani hozzájuk. Vigyázat, a madármozi függőséget okozhat.
Áramütésre utaló sérüléssel vitték a Szegedi Vadasparkba, azt a jeladós rétisast, amelyet a szegedi Fehér-tónál találtak. A jó hír, hogy a szakemberek bíznak a mielőbbi felépülésében.
Válogatás a szerkesztőség tagjainak kedvenc ingyenes terepi applikációiból
Megnéztük a Medves-fennsík különleges hangulatú és pazar panorámájú várromját
Gyöngyöstől Hatvanig gurultunk, és számos érdekességet fedeztünk fel a dombokkal tarkított mátrai vidéken