Keresés eredménye

Egyre nő a fehér gólyák száma a világban

A legfrissebb nemzetközi felmérés szerint gyarapodik a fehér gólyák világállománya. Az előzetes eredmények alapján 330 000 párra becsülhető a számuk, ami több mint kétszerese az 1984-ben számolt gólyapároknak. Magyarországon is bizakodásra adnak okot a növekvő számok, de meddig? Mutatjuk a részleteket.

2025.06.27.

Fiókák, őzgidák és más állatkölykök a természetben

Minden év áprilisa és júliusa között elérkezik a fiókák fészelekhagyási szezonja, valamint az őzgidák és egyéb állatkölykök időszaka. Ilyenkor gyakran találkozhatunk elhagyatottnak tűnő fiatalokkal a lakott területen is. Nem lehet azonban elégszer elmondani, hogy ezen kis állatok többsége nem árva, és a legnagyobb segítség számukra az, ha nem visszük haza őket! Cikkünkben összefoglaltuk, hogy mi a teendő, ha magányos vadállatkölyköt találunk.

2025.05.14.

Egy varázslatos tó a Kékes árnyékában

A Kékes északi oldalában található Pisztrángos-tó a környéket járó túrázók egyik kedvenc pihenőhelye. Nem csoda, hisz egy meseszép helyről van szó. Azt azonban kevesebben tudják, hogy a tónak kulcsfontosságú szerepe van a környék kétéltűinek életében.

2025.05.04.

Búbosbanka – a hazai madárvilág punkja

Egzotikus küllemével a hazai madárvilág egyik legjellegzetesebb képviselője. A búbosbankák nem csak külsőségekben térnek el az átlagtól, tojásaik és fiókáik védelmére is sajátos módszereik vannak.

2025.05.04.

Milyen egy beporzóbarát kert?

Az utóbbi években sorra látnak napvilágot a rovarok, köztük a beporzók fogyatkozásáról szóló tanulmányok. Mit tehet egy átlagember a beporzók védelme érdekében? Nagyon is sokat, és nemcsak egy kertben, de már egy erkélyen is.

2025.03.25.

Veszélyben van hazánk őshonos páncélosa

A legfrissebb kutatások szerint komoly veszélyben vannak a mocsári teknősök a Kis-Balaton és Balaton déli berkeiben. Nem csupán az emberi tevékenység, az élőhelyek romlása, de a ragadozók is csökkentik a teknősök szaporodási sikerét.

2025.01.26.