
Medve járt a szovátai tömbházak között
A napokban egy medve kószált a székelyföldi Szováta tömbházai között. A medvét, amelyről videó is készült, a rendőrségnek sikerült elzavarnia.
A napokban egy medve kószált a székelyföldi Szováta tömbházai között. A medvét, amelyről videó is készült, a rendőrségnek sikerült elzavarnia.
A Via Transilvanica turistaútvonal 1400 kilométer hosszan kanyarog Erdélyben, és gyalogosan, lóháton vagy kerékpárral is be lehet járni.
Kifehéredett kedd reggelre a Madarasi-Hargita, és a Fogarasi-havasokban is jelentősebb mennyiségű hó hullott. A havazás csak a magasabban fekvő területeket érintette.
Az erdélyi nyaralás utolsó napjai is mozgalmasan teltek: magashegyi látkép, barlangok, szűk szurdokvölgy, fekete gólyák, vízimalom vártak, és a végére még egy kis városnézés is belefért.
→ TovábbKorábban csak egyszer jártam Erdélyben, amikor is nagyon tartalmas programmal, feszített tempóval végigjártuk a nagy részét, és az épített örökség, a múzeumok voltak a fókuszban. Már akkor nézegettem, hogy milyen jó lenne Torockón a Székely-kőre felmenni, vagy a Békás-szorosban túrázni, esetleg Parajd környékén megnézni a külszíni sóképződményeket – de erre akkor nem volt idő.
→ TovábbAz Erdélyben található Rév és Vársonkolyos szorosait jártuk be, ahol sebes folyású, kanyargós hegyi folyók és patakok mellett, hatalmas sziklák és pompás virágok között sétáltunk, barlangokba lestünk be, és egy 100 méter mély vízkitörést is láttunk.
Erdély egyik legszebb történelmi barlangjában jártunk, amely egészen az őskori emberek idejéből őriz emlékeket. Hatalmas bejáratán belépve, mintha csak egy időkapun lépnénk át.
A Bihar megyében található Zichy-barlang lenyűgöző cseppkőképződményekkel, barlangi patakkal, plafonról függeszkedő denevérekkel várja a barlangok szerelmeseit.
Már javában nevelik fiókáikat a vízirigók, útra keltünk hát, hogy az egyik tipikus élőhelyükön lessük meg a helyes kis búvárokat. Az erdélyi Király-erdő sebes folyású, kristálytiszta hegyi patakjainál meg is találtuk őket.
Romániában a környezetvédelmi minisztérium legújabb rendelete szerint az emberek életét veszélyeztető nagyvadak a legvégső esetben kilőhetők. A településre bejáró medvéket pedig három veszélykategóriába sorolták, melyekhez különböző eljárások kapcsolódnak.
A The World Geography szaklap összesítése szerint a világ legszebb, legérdekesebb vízesése a szomszédos Romániában található, Magyarország határától alig 300 kilométerre. A Bigér-vízesés mellett a Krassó-Szörényi-érchegység több kisebb-nagyobb zuhataggal csábítja a túrázókat.
Medve, siketfajd, hiúz, törpekuvik, vízirigó. Csak néhány faj Gothárd Ferenc-Alpár gyönyörű természetfotóinak és kisfilmjeinek szereplői közül. Az erdélyi vadon képes krónikásától megtudjuk, mi köze egy halőrnek a hegyekhez, milyen érzés találkozni egy hiúzzal, és kell-e tartanunk a medvéktől.
Az Erdélyben előkerült páratlanul gazdag leletanyag világszinten is egyedülállónak tekinthető, hiszen ezek a csontmaradványok a dinoszauruszok kréta időszak végi eltűnését megelőző rövid időszakba engednek betekintést.
Hét farkas bóklászik az erdélyi tarkői erdőség egyik tisztásán. A környéken 23 egyedet tartanak számon, de csak nagyon ritkán lehet őket lencsevégre kapni.
Az eset Erdélyben, egy gyergyószentmiklósi tanyán történt. A tetemekre túrázók figyeltek fel.
Ha bosszant, hogy hirtelen lehűlt az idő, gondolj arra, hogy a Keleti- és Déli-Kárpátok hegycsúcsain még havazott is az elmúlt napokban.
A népszerű erdélyi tó mostantól hivatalosan is a világ legnagyobb heliotermikus tava.
Székelyföld alapvetően nem a barlangok földje, de az egész nyáron látogatható Súgó-barlang méltatlanul szorul háttérbe a környék egyéb látnivalói - a Szent Anna-, a Gyilkos- és a Medve-tó, vagy a Békás-szoros - mögött.
A Gyilkos-tó feletti, a turisták által gyakran fotózott Kis-Cohárd merész sziklafalát most már az aktívabb és elhivatottabb természetjárók is megmászhatják a Wild Ferenc-emlékút páratlan via ferratáján. Az egekből pedig hova máshova, mint a Kis-Békás-szoros bugyraiba vezet utunk, ahol kipróbálhatjuk a kanyoningozást. Érdemes fentről és belülről is megtapasztalni a Békás-szoros környékének páratlan természeti kincseit.
A lúdbőröztető drónfelvétel Székelyföldről készült, és biztosak vagyunk benne, hogy a tél- és hóimádók kedvence lesz.
Angyal vigyáz az elpusztíthatatlan templomra
Kerékpárral „az elesettségében is szép” tájban
Egy magyar lány az USA legbrutálisabb túraútvonalán