
A Kárpát-medencében egyedülálló ősleletekre bukkantak Orfűnél
Cápák és kimérák kövületei kerültek elő Baranyában, több mint félezer maradvány.
Cápák és kimérák kövületei kerültek elő Baranyában, több mint félezer maradvány.
Több mint száz sírból álló középkori temetőt és számos őskori temetkezési helyet találtak a bükkábrányi lignitbánya területén.
A Tessedik Sámuel Múzeummal együttműködő kincskereső csapat egy 16. században elpusztult falu helyét kutatta át. Sikerrel.
Nagykőrös és Kecskemét között, a 441. számú főút felújításához kapcsolódó régészeti feltárások során találták meg a 7. században eltemetett, 30–40 év körüli avar nő háborítatlan sírját.
2022 meglehetősen szerencsésen kezdődött a kaposvári Rippl-Rónai Múzeum számára.
Laikus szemnek csupán egy szürke kődarabnak tűnik, ám ez a pár centiméteres lelet az első magyarországi fosszilis dinoszaurusztojás, amely hamarosan a Magyar Természettudományi Múzeum állandó kiállításán lesz látható.
Különleges leletekre bukkantak a Katona József Múzeum munkatársai a kecskeméti mélygarázs építésekor. A szarmata emlékek nem ismeretlenek a környéken, de most meglepetésre egy, i. e. 1700-1600-as évekre keltezhető urnatemető nyomait is megtalálták a régészek.
Ritka hun kori kerámiatöredékek és egy egyedülálló, avar kori kemence is előkerült egy Kecskeméten zajló építkezés régészeti feltárásakor.
Ezüstérméket, pipákat, kerámiákat, edényeket és egy különleges 16-17. századból származó imakorongot is találtak a nemrég befejezett feltárás során a füleki vár alatt.
Egy 18. századi elsüllyedt hajóról származó különleges leletegyüttest találtak a leapadt Dunában a szentendrei Ferenczy Múzeumi Centrum régészei Érdnél. Különleges fegyverek, használati tárgyak maradványai és rengetek értékes pénzérme került elő.
A szakemberek szerint az Arad megyei Újszentanna közelében talált ókori vár lehet Kelet-Európa egyik legfontosabb régészeti felfedezése.
Szenzációs régészeti leletre bukkantak a Csillaghegyi Strandfürdő felújítása közben. A bronzalakokkal gazdagon díszített római kori kocsi az utóbbi idők egyik legkülönlegesebb felfedezése az egykori Aquincum területéről.
A Duna-Tisza köze eddigi legjelentősebb középső bronzkori aranytárgyegyüttesének tekinthető - mind mennyiségben, mind minőségben - az a tizenegy arany ékszerből álló lelet, amely Kiskőrös környékéről került elő.
Ezüstpénzek, gyűrűk, míves ékszerek és több tucat összeégett ember maradványaira bukkantak Kiskunmajsa határában. A ritkaságszámba menő leletek egy Árpád-kori falu feltárásánál, mélyszántást követően kerültek elő a földből.
Különleges középkori nehézlovassági kardra bukkantak helyi lakosok a Jász-Nagykun-Szolnok megyei Kengyel határában. A ritka lelet valószínűleg a 14. századból származik.
Az egykori Felső-Alpár településhez tartozó középkori pusztatemplom falait találták meg Lakiteleken.
Szurdokpüspöki határában a dermesztő jégkorszakban elpusztult mammut maradványaira leltek a 21-es számú főút építési munkálatainak előkészítése során.
A Balaton koronája és az ország kincse A tihanyi apátság
Remek tipp a főváros környékének felfedezéséhez
Szuper helyeket mutatunk be a Soproni-hegységtől a Bükkig