
Tudtad, hol él a világ legmagasabb fája?
Hyperion, a világ legmagasabb élő fája Kaliforniában, a Redwood Nemzeti Parkban él.
Hyperion, a világ legmagasabb élő fája Kaliforniában, a Redwood Nemzeti Parkban él.
A tulipánok népes nemzetségének egyik Dél-Európában őshonos, vadon élő faja századokkal ezelőtt kerülhetett hozzánk. Főúri kertekből kivadult példányaival néhány helyen az országban ma is lehet találkozni.
A Víz világnapján, március 22-én indul a 2023-as Év Fája versenyre, mely idén is a Madarak és Fák napjáig, azaz május 10-ig tart.
A csillagvirág az egyik legkedveltebb apró virágunk, és hazánkban több faja is él, de vajon melyek ezek? Most megtudhatod, és azt is, hogyan különböztetheted meg őket.
Szavazzatok ti is, hogy a 250 éves, különleges tatai platán legyen Az Európai Év fája!
Február végéig lehet voksolni az Európai Év Fája verseny jelöltjeire, köztük a Magyarországot képviselő közel 250 éves tatai platánra, amely a Cseke-tó partján található, és tavaly az Év Fája volt hazánkban.
Már hagyománya van, hogy minden évben megválasztják az év állatait és növényeit hazánkban, és biztosan hallottatok már az Év Madara vagy az Év Fája választásról. De vajon tudtad-e, hogy mi volt idén például az Év Rovara, vagy épp az Év Ásványa? Mutatjuk 2022 megválasztott természeti értékeit!
A tatai Angolkertben található platán törzsét apró lyukak tarkítják. A sebeket állítólag a fán fotózkodó menyasszonyok tűsarkúi okozhatták.
Idén is három jelölt közül lehetett választani. A szavazást a vénic-szil nyerte, így jövőre ez a faj kerül a fókuszba. Tudj meg többet őshonos fafajunkról.
A tatai angolkert legjellegzetesebb fája a földfelszínnel párhuzamosan növekedett, „platánhídnak” is nevezik.
Az Év fája szavazás célja, hogy felhívja a figyelmet a hazai fafajokra, azok fontosságára és védelmére. Az idei szavazás már a tizedik a sorban, és ahogy eddig mindig, most is három fafaj közül lehet választani. A voksokat november 6-ig lehet leadni.
Nem őshonos nálunk és rendkívül agresszívan terjed, a fája és virága azonban hasznos, és gyorsan is nő.
12, különleges történettel rendelkező fa került a verseny élmezőnyébe, melyekre július 1-től lehet majd szavazni.
Budafok legendás, nagy tiszteletnek örvendő fája a Péter-Pál utcában, a Péter-Pál-kápolna előtt magasodik.
Ez a tekintélyes, 400 éves öreg hárs 2011-ben az Év Fája lett, egy évre rá pedig az Európai Év Fája címet is elnyerte.
A pécsi Havas Boldogasszony-templom előtt álló mandulafa nagy karriert futott be az elmúlt években, így sokaknak ismerős lehet.
Igazi hírességek, ugyanis 2021-ben – nagy fölénnyel – ők nyerték az Év Fája címet. Mellékszál, hogy igazából nem is japánból származnak.
Minden szavazatra szüksége lehet a debreceni Csokonai Színház csüngő japánakácainak, hogy felkapaszkodjanak az élmezőnybe, még akár nyerhetnek is, hiszen február 28-áig várják a voksokat a verseny szervezői.
Szekszárd közelében van két kápolna. Mindkettő gyönyörű, mindkettő dombtetőn áll, az egyiknek a színe különleges, a másiknak a környezete, ugyanis két hatalmas tölgyfa öleli, ráadásul az idősebb néhány éve az Év Fája lett Európában.
Az Országos Erdészeti Egyesület és az Év Fája Kuratórium 2013 óta minden évben, idén már kilencedik alkalommal hirdeti meg az Év fája szavazást. Mutatjuk a jelölteket, a három őshonos fafajt, amelyekre november 19-ig lehet szavazni.
Íme, tíz olyan hely, amelyet érdemes a bakancslistánkra venni, ha az Alföldön járunk.
Általában egy túrázó akkor érkezik meg az Alföld kék útjára, ha már egészen belemelegedett az országjárásba, megigézte a vándorlás szabadságérzete, és e mámorító élmény átéléséhez új terepet keres.
Petőfi Sándor nagy költő és nagy távgyalogló volt. Kora neves emberei közül talán senki se járta be úgy keresztbe-kasul Magyarországot, mint ő.