
70 év után újra megvizsgálták az egyik leghíresebb ősemberbarlangot – videó
Ezúttal modern eszközökkel kutatták át az Istállós-kői-barlang 40 ezer éves rétegsorát.
Ezúttal modern eszközökkel kutatták át az Istállós-kői-barlang 40 ezer éves rétegsorát.
A fogolynál alig nagyobb termetű madár nemcsak mutatós, de hazánkban az egyetlen fészkelő fajdféle, amelyet székelyesen „mogyorós tyúk” néven is emlegetnek. Cikkünkben még több érdekességet megtudhatsz a rejtőzködő életmódú, fokozottan védett császármadárról.
December 3-án a denevérekről tartanak élőben előadást a Harkály ház Facebook-odalán.
A kétéltűek a klímaváltozás által az egyik leginkább érintett élőlénycsoport. Hosszú távú megóvásuk érdekében a Bükki Nemzeti Park Igazgatóság természetvédelmi projektet indított a Mátrában és a Keleti-Cserhát területén.
A Bükkben és a hegység peremi élőhelyein egy rendszeresen szaporodó farkas család lakik, és időről időre néhány barna medve is átkóborol a szomszédos szlovákiai élőhelyekről. A Bükki Nemzeti Park Igazgatóság segítséget nyújt a környék gazdálkodói számára, hogy békében élhessenek együtt a nagyragadozókkal.
A vadmacska könnyed léptekkel és ugrásokkal közlekedik az ingoványos környezetben.
A jól felismerhető lábnyomok alapján a Bükki Nemzeti Park Igazgatóság szerint egy kisebb termetű egyed járt a település határában.
A Karud névre keresztelt madár a Tardi-legelő Természetvédelmi Területen kapott műholdas jeladót, és remélhetőleg a jövőben sok hasznos információval segíti majd a fokozottan védett madárfajjal kapcsolatos védelmi munkát.
Magyarországon már évszázadok óta nincs szaporodó medveállomány, csak kóborló egyedek tűnnek fel. Azokból azonban mintha mostanában egyre több lenne. A Turista Magazin szeptemberi számában Bakó Botonddal, a Bükki Nemzeti Park Igazgatóság zoológus-szakreferensével beszélgettünk.
333 mesterséges szalakótaodú található a Bükki Nemzeti Park Igazgatóság Dél-hevesi Tájegységének területén, az összeset ellenőrizték.
A bogár csak úgy bereppent a Bükki Nemzeti Park Igazgatóság tájegységvezetőjének kertjébe.
Összesen tizenhárom darab, egy szintén védett békával bandáztak együtt.
A korlátozások enyhítésével párhuzamosan a hazai nemzetipark-igazgatóságok egy része is fokozatosan újra megnyitja látogatóhelyeit, és van ahol már a hétvégén vezetett túrák is lesznek.
A Bükki Nemzeti Park Igazgatóság természetvédelmi őrei pénteken Szilvásvárad határban barna medve jelenlétére utaló jeleket találtak. A szakemberek szerint a Bükk egész területén számítani lehet az állat vagy állatok felbukkanására.
Két bocsot kapott lencsevégre a Gortva-Jójárt-kilátónál elhelyezett kamera a múlt héten. A Bükki Nemzeti Park Igazgatóság több medvére vonatkozó bejelentést is kapott az utóbbi napokban, nagy részük téves volt.
Az örvös rigónak kevés hazai észlelési adata van. A napokban Molnár Márton, a Bükki Nemzeti Park Igazgatóság munkatársa azonban nemcsak látta, de le is tudta fotózni ezt a gyönyörű rigófajt.
Itt a tavasz! Visszatértek téli szálláshelyükről az első gólyák Nógrád megyei költőhelyeikre.
A Bükki Nemzeti Park Igazgatóság a WWF Magyarország közreműködésével 6 részes animációs kisfilmsorozatot készített Mi fán terem az erdő? címmel, mely a természetközeli erdőgazdálkodás alapelveit mutatja be a nagyközönség számára is érthető formában.
Hogy az Északi-középhegységben élnek nagyragadozók, azt ma már biztosan tudjuk. A kérdés az, mennyien. A Bükki Nemzeti Park Igazgatóság szakemberei megpróbálták megszámolni őket.
A múlt év végén egy legyengült vándorsólymot találtak Egerben. A madáron nem találták sérülés nyomait, de okozott némi fejtörést, míg rájöttek, mi miatt nem tud elrepülni.
Az építő dédunokájával jártuk körbe a Bory Jenő teremtette mesevilágot
Ezzel a jelvényszerző túrával remek esszenciát kaphatunk a hegység páratlan hangulatából
Felfedeztük a Szalonnai-hegység és a Bódva völgye különleges látnivalóit