
Farkasokkal találkozott az erdész Füzérnél
A kutyáját megkergették, de végül senkinek nem lett baja.
A kutyáját megkergették, de végül senkinek nem lett baja.
Az ország legészakibb pontjával is büszkélkedő Füzér község felett 170 méterrel, egy minden évszakban igen látványos bérc tetején áll az ország egyik legszebb vára, melynek a Zempléni-hegység magasabb vonulatai adnak egyedülállóan szép keretet.
→ TovábbOrszág az országban, Rákóczi földje, a szabadság bölcsője, ahol „bárhova lépek, otthon vagyok”. Legyen bár halódó ősz vagy jégbe fagyott tél, rügyfakasztó tavasz vagy éppen forrón izzó nyár, ide mindig érdemes eljönni egy jó túrára, mert a Zempléni-hegység minden évszakban más és más élményeket tartogat.
→ TovábbA fejlesztések második üteme jövőre, a teljes felújítás pedig 2025-re ér véget. Ez lesz a Nemzeti Várprogram első teljesen befejezett projektje.
Túlzás nélkül állíthatjuk, hogy ez a turisták által kevésbé látogatott vidék a természetjárók igazi paradicsoma. Abban is biztosak lehetünk, hogy a hegységet átszelő piros Rákóczi-út nem csupán a történelem iránt érdeklődők számára lesz felejthetetlen élmény. Végigjárásával hazánk legszebb rejtett kincseit fedezhetjük fel, ahol a háborítatlan természet és a történelmi hangulatot árasztó épített értékek egyszerre adják a táj szépségét.
Meglátogattuk hazánk talán legnagyobb mértékben visszaépített várát, ami 2016-os átadása óta vegyes véleményeket váltott ki a közönségből. Fehérben pompázó falainak mi sem tudtunk ellenállni, pedig Füzér várát romjaiban is szerettük.
Hamarosan kezdődik a középkori épület felújításának második üteme.
Az Országos Kéktúra Hollóházától Boldogkőváraljáig tartó, közel 100 km-es szakasza számtalan egyedülálló földtani természeti értéket érint. Új sorozatunkban ezeket a geológiai csodákat mutatjuk be, elsőként a Zempléni-hegységet véve célkeresztbe.
A vár korábban megkezdett fejlesztését most folytatják többek között az udvar megújításával és interaktív kiállításokkal, a Károlyi-kastélyt pedig kipofozzák, és új tárlatokat rendeznek majd be.
A látványos, drónos felvételekből összeállított videóban hazánk egyik legszebb várát csodálhatod meg úgy, ahogy eddig még biztosan nem láttad.
A történelmi Zemplén vármegye nevezetessége, a füzéri vár húsvétkor újra megnyitotta kapuit a látogatók előtt.
A Zempléni-hegység vadregényes lankái között büszke vár magasodik. A megszépülő erősséggel nem bántak kesztyűs kézzel a századok, de sorsa jó bizonyíték arra, hogy odafigyeléssel igenis megőrizhetjük kincseinket unokáink számára.
Van egy vár az ország északkeleti szegletében, amit annak idején Perényi Péter koronaőr még arra is alkalmasnak talált, hogy a mohácsi csata utáni zűrzavaros időkben a Szent Koronát elrejtse benne. Füzér vára jó példa arra, hogy ha akarjuk, megmenthetjük értékeinket az utókor számára, nem mellesleg a környéket bakancsban is megéri felfedezni.
Üdítően zöld minden. A hegyek, a tavak vagy a folyópart csak egy lépés, az erdő és a rét jóformán a kertben kezdődik. Falvak, ahol ember és természet békében él együtt.
Talán nincs is olyan természetjáró, aki ne rajongana a különleges hangulatú zempléni túrák iránt. Az ország nyugati felében, vagy középső részein élők sajnos ritkán jutnak el e számukra távoli vidékre. A Kalandorok forgatócsoportja négy napott töltött a titokzatos zempléni hegyek között.
A Füzéri vár ég felé magasodó alakjának romantikus látványa festők vásznára kívánkozik. Az építmény egy 170 méter magas sziklahegyen áll, a Zempléni-hegység legkeletibb részén. Füzér kulturális, történelmi és természeti értékei miatt már évszázadok óta a Hegyköz egyik legjelentősebb települése.
Az építő dédunokájával jártuk körbe a Bory Jenő teremtette mesevilágot
Ezzel a jelvényszerző túrával remek esszenciát kaphatunk a hegység páratlan hangulatából
Felfedeztük a Szalonnai-hegység és a Bódva völgye különleges látnivalóit