
Miskolc rejtett kincse elkápráztatja az embert
Tudtad, hogy Közép-Európa legnagyobb ikonosztáza Miskolcon található? Az ikonosztáz azonban nemcsak méretei miatt különleges, de elképesztően gyönyörű is.
Tudtad, hogy Közép-Európa legnagyobb ikonosztáza Miskolcon található? Az ikonosztáz azonban nemcsak méretei miatt különleges, de elképesztően gyönyörű is.
A lángok pénteken csaptak fel Miskolc külterületén, Jávorkút közelében. A környékbeli tűzoltók nagy erőkkel dolgoztak a helyszínen, és szombat hajnalra sikerült eloltaniuk a tüzet.
Miskolcon épül meg a Bükki Nemzeti Park Igazgatóság Szeleta Park Látogatóközpontja, amely a természetvédelmi ismeretterjesztést és egy Európában egyedülálló őskori kultúra színvonalas bemutatását szolgálja majd. A létesítmény alapkövét szerdán helyezték el.
Lillafüred sokak számára a Palotaszállót, a Szinva-vízesést és a Hámori-tavat jelenti. A valóban képeslapra kívánkozó látnivalókon túl a hegyek közé zárt kis település azért még számos egyéb szépséget és érdekességet is tartogat.
Bár itt az ősz, az idén nyáron elindított és eredetileg nyár végéig tervezett Miskolc-Bánkút-buszjárat továbbra is megmarad. Szeptembertől, szombatonként egy – a budapesti és nyíregyházi IC vonatokhoz csatlakozó – közvetlen járat szállítja a túrázni vágyókat Miskolcról Bánkútra
Miskolcon, a belváros tőszomszédságában, az Avas oldalában közel 900 borospince van. Régen bort is termeltek itt, és a 20. század első évtizedeiben is sokan jártak fel ide borozgatni, mulatni. A nyár utolsó hétvégéjén, a IX. Avasi Borangoláson újra élettel telnek meg a pincesorok.
Folytatódik az értelmetlen természetkárosítás. Több széttépett varjútetemet, kettő elhullott varjút, egy karvalyt és egy galambot is találtak a helyszínen.
Lillafüred legnépszerűbb látnivalója most különösen látványos, hatalmas zuhatagként zúdul alá a sziklákon. Ráadásul az elmúlt napok csapadékos időjárása itt havat is hozott, így az élmény még pazarabb.
Rövid idő alatt több vetési varjút találtak Miskolcon, melyek a mérgezés jeleit mutatták. A kilencből hatnak sajnos nem sikerült megmenteni az életét, háromnak viszont igen. A rendőrség vizsgálatot indított.
Mindig előfordulnak korai költések, de ez a miskolci eset elég extrémnek számít.
Pár napja a nagyobb online hírportáloktól kezdve a közösségi média felületein keresztül a közbeszédig szinte mindenhol szó esett a Miskolcon bóklászó medvéről. Sőt, több videó is felkerült a netre az állatról. Megkerestük a Bükki Nemzeti Park Igazgatóság zoológiai szakreferensét, Bakó Botondot, hogy megkérdezzük, valójában mit is lehet tudni a város útjain kóborló mackóról.
A vasárnap hajnali észlelés után hétfőn, a kora reggeli órákban is látták a Miskolcra betévedt medvét a lyukóvölgyi térségben.
Lillafüred egyik legnagyobb látványossága kétségkívül a Szinva vízesése. A képre kattintva láthatod, hogy most az esőzések után, mekkora robajjal bukik alá a pompás zuhatag. A videót érdemes hanggal megnézni.
Lillafüred, Miskolctapolca, a diósgyőri vár, vagy maga a Bükk kicsit háttérbe szorítják Miskolc belvárosát. Ezért is választottuk a Turista Magazin márciusi városi sétájának helyszínéül a város központját, mely sok-sok érdekes helyet és történetet rejt.
Az idei télen az ország legtöbb részén még nem sok havat láttunk. Vannak azonban olyan városok, ahol akkor is volt hóesés, amikor máshol egy hópehely sem esett. Ez a hó azonban más, mint a többi, hogy miért, azt már a neve is sugallja.
Szeptember 28-án idén már hetedik alkalommal vonatozhatunk hazánk egyik utolsó erdei vasúti mellékvonalán, Miskolc és Mahóca között. A Bükk északkeleti sarkának legvadregényesebb tájait feltáró sínpár tíz éve kis híján elveszett, ma már szinte minden járata teltházas.
Kevés nagyváros van abban a szerencsés helyzetben, hogy a központjából nemcsak egyszerűen, de igazán élvezetes módon, erdei vasúttal lehessen eljutni az ország egyik legvadregényesebb hegyvidékére. Bár a végállomás még mindig csak a Garadna-patak völgyében van, innen már tucatnyi turistaút indul a leglátványosabb kirándulóhelyek felé. Összegyűjtöttünk néhány érdekes lehetőséget.
Február elsején kezdődik, és egészen decemberig tart a teljes vágányzár a Budapest-Miskolc-vasútvonal Pécel és Aszód közti szakaszán. Ahol ma még végigrobog a gyorsvonat, két hét múlva vonatpótló buszokra kell átszállni.
Úgy tűnik, a medvék újabban szeretnek Magyarországon bóklászni, a múlt héten elengedett országjáró példány után ugyanis most még egy maci felbukkant, ezúttal Sajókeresztúron és Miskolcon.
A bükki Csanyik-völgyben avattak tanösvényt szív- és érrendszeri betegek, magas vérnyomással élők és cukorbetegek számára május 22-én.
Hétszáz éves falak között a Cserhát szívében
Piros vándorúton a Börzsönytől az Alföldig
Városi történetek Debrecenből