
Indul a „Tavaszi nagytakarítás" az erdőkben
Ma indul a „Tavaszi nagytakarítás” az erdőkben – az Erdők Nemzetközi Napjától a Föld Napjáig, egy hónapon keresztül tart az Aktív Magyarország szemétszedő akciója.
Ma indul a „Tavaszi nagytakarítás” az erdőkben – az Erdők Nemzetközi Napjától a Föld Napjáig, egy hónapon keresztül tart az Aktív Magyarország szemétszedő akciója.
Lehet, hogy valakinek az udvarán, egy szép természetvédelmi területen vagy épp egy szikes tóban végzi a csodás dekoráció. Ha elengedted, akkor már csak szemét.
Őzikesimogatás, kutyasétáltatás póráz nélkül, vízimadarak etetése? Egyeseknek evidens, hogy mindez a természetben tilos, míg másoknak talán eszükbe sem jut, hogy ne lenne szabad. Kilenc pontba szedtük, mit szabad és mit nem az erdőben, illetve, hogy mi az, amit jó tudni, mielőtt útnak indulsz.
Aki igazán komolyan gondolja a természetvédelmet, az erdei szemetesekbe se dob ki semmit, és van nála egy zacskó az út közben talált hulladéknak.
Az Aktív- és Ökoturisztikai Fejlesztési Központ tavaszi nagytakarításra hívja az erődjárókat.
A háború árnyékában mutatkozott be egy sok évtizedes problémát feldolgozó film. A folyómentő teherautó című dokumentumfilm a Tiszát elöntő szemétáradatra hívja fel a figyelmet, egy nagyon szerethető kárpátaljai fiatalember történetén keresztül.
A Derecske melletti Nagy-lapos nevű védett területet tisztították meg az illegálisan lerakott hulladéktól a Hortobágyi Nemzeti Park Igazgatóság és a Derecske Petőfi Mezőgazdasági Kft. munkatársai.
A II. Bodrogi PET Kupa során összesen 9 tonna hulladéktól szabadították meg a folyót.
A napokon át tartó esőzés árhullámot indított el a folyóinkon, a Romániából érkező Szamos nemcsak jóval több vizet, de sajnos nagy mennyiségű hulladékot is hozott magával.
Még a 10. kerületben majd tíz éve élő ismerősöm sem hallott Budapest második legnagyobb természetvédelmi területéről, ezért nem csoda, hogy én sem jártam még erre. Nagyon kíváncsi voltam, hogy vajon mit találok ott. Azt már hallottam, hogy a Felsőrákosi-rétek élővilága országos szinten is kiemelkedő jelentőségű, és az is a tudomásomra jutott, hogy szemétgondokkal küszködnek a tanösvény környékén, ennek ellenére kicsit elszomorított, amit láttam.
→ TovábbA hatásvadásznak tűnő cím ezúttal a valóság. Mindenkinek látnia kéne ezt a filmet, ha a Tisza mellett él, azért, ha más folyó partján, akkor azért, ha hegyek, dombok, mezők közelében, akkor pedig azért. Ha egyáltalán ezen a Föld nevű bolygón él, azért. Ljasuk Dimitry mindannyiunkat érintő filmet készített, a Tisza nevében.
13 tátrai tóból összesen 53,5 kg hulladék gyűlt össze. A drónt a Poprádi-tóban találták a búvárok.
A Magyar Közút munkatársai idén már 1420 tonnányi szabálytalanul kihelyezett szemetet gyűjtöttek össze, és szállítottak hivatalos lerakóhelyekre. Minderre az elmúlt öt hónapban több mint 600 millió forintot költöttek.
Itt a tavaszi kerti munkák időszaka, ami most, hogy a legtöbben otthon töltik az idejük nagy részét, talán még vonzóbb elfoglaltság. Nem szabad azonban elfelejteni, hogy a zöldhulladékot nem lehet csak úgy kidobni az erdő szélére.
Nehéz szavakat találni ezeket a képeket látva, amelyeket Ljasuk Dimitry posztolt nemrég közösségi oldalára készülő kisfilmje kapcsán. Egy hetet töltött Kárpátalján, hogy személyesen járjon utána, mi van a szeméthegyeken túl, amelyek a mi Tiszánkat is évről-évre elárasztják szeméttel.
A nepáli hatóságok az egyszer használatos műanyagok használatának betiltásával szeretnék elérni, hogy csökkenjen a hegymászók által hátrahagyott szemét mennyisége a Föld legmagasabb hegyén. A helyi hatóságok a közelmúltban 11 tonna szemetet hoztak le a Mount Everestről.
Az árvizekkel szinte minden esztendőben jelentős mennyiségű uszadék, szerves anyag és kommunális hulladék vonul le a Tiszán. A kiskörei vízlépcső az első olyan műszaki létesítmény, ami megállíthatja a szemétáradatot. Ebben az évben minden korábbinál több uszadék és hulladék érkezett a folyón.
A legszennyezettebb térségek között populáris nyaralóhelyek is szerepelnek, például Barcelona, Marseille, a törökországi Kilikia tartomány, Tel-Aviv és Velence tengerpartja.
Sanszos, hogy idén szomorú rekordot dönt a Kiskörei Vízerőműnél elakadt szemét mennyisége, amelyről Ljasuk Dimitry egy megindító videót készített a napokban. Megrázó látni, ahogy a végeláthatatlan hulladék között kiskacsák kutatnak élelem után. Dimitry célja nem az elrettentés, de szeretne üzenni nekünk, embereknek, hogy óriási a felelősségünk.
A Fertő-Hanság Nemzeti Park Igazgatóság egy Facebook-posztban mutatta meg, mi történt a Natura 2000-es területen.
A Balaton koronája és az ország kincse A tihanyi apátság
Remek tipp a főváros környékének felfedezéséhez
Szuper helyeket mutatunk be a Soproni-hegységtől a Bükkig