
Házi macska ejthette el a haragossiklót
A fokozottan védett hüllő tetemét karomnyomok borítják, ezért gyanús, hogy nem természetes ellenségei végeztek vele.
A fokozottan védett hüllő tetemét karomnyomok borítják, ezért gyanús, hogy nem természetes ellenségei végeztek vele.
A zöld recept pont olyan, mint egy hagyományos recept, csak épp gyógyszer helyett mozgást ír fel az orvos. A programhoz csatlakozott a Hegyvidéki Önkormányzat, illetve a Sas-hegyi Természetvédelmi Terület és Látogatóközpont is.
Kevesen ismerik ezt az utat, pedig van itt minden: panorámák, orom, barlang, szakadék, sőt bunker és labirintus is. A Széchenyi-hegyről induló, az Ördög-orom panorámagerincén és a Sas-hegy rezervátumán át a BAH-csomópontig tartó útvonal az egyik leglátványosabb fővárosi sétaút, ideális egy őszi napra.
→ TovábbAz egykori Budai borvidéknek mára már csak az emléke maradt meg, pedig valamikor a Sas-hegy vagy a Gellért-hegy szőlőiből készült budai vörösbor Európa-szerte ismert volt.
Egy kánikulai nap után jólesik egy kis hűsölés a város felett. Pláne, ha közben sok-sok érdekességről is hallhatunk, és ráadásnak még elképesztő kilátásban is részünk lehet. Naplemente-sétán jártunk a Sas-hegyen.
Már a török előtti időkben forgalmas országút haladt a Sas-hegy lábánál, amelynek kopár sziklái azóta is Buda kapuját jelzik az M1-es vagy az M7-es autópályán érkezőknek. A legtöbben csak elrobognak alatta, de még a környéken élők többsége is csak keveset tud erről a történelmi és természeti értékekben egyaránt gazdag magaslatról, amely a főváros XI. és XII. kerületének határán fekszik.
Nemrégiben a budai bor múltjával foglalkozó cikkünk nyomán egy kedves levelet kaptunk, valamint egy fotót, egy Sas-hegyen talált, több mint százéves, birtokhatárt jelző kőről. Hogy kit takar a kőbe vésett SA monogram, arról a levél írója, Etter Dénes mesélt nekünk.
A TranszBudai 70 saját találmányom, egyszerre öleli fel a zöldben Budapest legszebb panorámáit, hatol be az urbánus környezetbe, és szolgál meglepetésekkel.
→ TovábbHiába országos jelentőségű természetvédelmi és Natura 2000 terület, még a kerítés sem tartja vissza a rongálókat.
Szeretnéd az augusztusi 20-i tűzijátékot tömegmentes, ám mégis remek rálátást nyújtó helyszínről nézni? Mutatjuk, hova érdemes ellátogatnod a budai hegyekbe, ha jó helyről szeretnél tűzijátékot csodálni.
A világ leghíresebb főemlőskutatója, az ENSZ békenagykövete a nyár legforróbb napjain látogatott Budapestre, hogy beszédet mondjon a Szigeten, majd gyerekekkel ültessen fákat a Sas-hegyen. Ez utóbbi eseményen találkoztunk vele.
Március 3-án napnyugtakor a Budai Sas-hegy Természetvédelmi Terület lezárt részén ismeretlen tettesek több leánykökörcsint ástak ki és vittek el. Ez nemcsak, hogy tilos, de értelmetlen is, a virág ugyanis valószínűleg nem éli túl az áttelepítést.
Az egyszerűen szép hóvirág talán nem lenne olyan népszerű a virágok rangsorában, ha nem az elsők között bújna elő az új év kezdetén.
Egy kis eső ne szegje a kedvedet a hosszú hétvégén, mert az egész országban remek programokkal várják a kicsiket és nagyokat egyaránt. Irány a budai vár, ahol kiderül, hogy éltek régen a pásztorok, gyönyörködhetsz a fehér szegfűtengerben a Sas-hegyen, elroboghatsz kisvonattal Andókútra, de ha úgy tartja kedved, a királylányt is kiszabadíthatod Szentendrén.
Budapest egyik legforgalmasabb csomópontjától alig negyedórányira vagyunk csak, mégis teljesen más világba érkezünk. A város zaja itt tompa morajlássá szelídül, s már a bejáratnál gyönyörű virágok fogadnak bennünket. És ez még csak a kezdet a Sas-hegyen.
Íme, tíz olyan hely, amelyet érdemes a bakancslistánkra venni, ha az Alföldön járunk.
Általában egy túrázó akkor érkezik meg az Alföld kék útjára, ha már egészen belemelegedett az országjárásba, megigézte a vándorlás szabadságérzete, és e mámorító élmény átéléséhez új terepet keres.
Petőfi Sándor nagy költő és nagy távgyalogló volt. Kora neves emberei közül talán senki se járta be úgy keresztbe-kasul Magyarországot, mint ő.