
Virtuális túrákat tehetsz Gyulán
Az Almásy-kastélyt és az Erkel Ferenc Emlékházat online tárlatvezetésen ismerheted meg, de a gyulai várban és a Ladics-házban is barangolhatsz.
Az Almásy-kastélyt és az Erkel Ferenc Emlékházat online tárlatvezetésen ismerheted meg, de a gyulai várban és a Ladics-házban is barangolhatsz.
A korábbi kastély- és várfelújítások jelentős látogatószám-növekedést eredményeztek. Például a diósgyőri vár felújításának első szakasza nyomán öt év alatt 35 ezerről 160 ezerre ugrott a vendégforgalom, közben a gyulai kastély 250 ezredik látogatóját fogadta.
Az épületben hamarosan több száz fős eseményeket is lehet majd tartani, kialakítanak egy gasztrotörténeti bemutatóteret, és a Szent Miklós park is megújul.
A két magyar kiállítás bekerült Az Év Európai Múzeuma idei 40 jelöltje közé. A kiválasztásnál az interaktivitást, a modernséget és az ország kulturális turizmusában való jelenlétet figyelték leginkább.
Több mint 600 éve vár, hol egy ostromra, hol egy fegyverletételre, hol egy felújításra, ma már főként turistákra, és legújabban a Szigeterőd-program megvalósulására. Megnéztük Gyula történelmi emlékhelyét.
A gyulai Almásy-kastély alig két éve nyitotta meg kapuit, és a héten már a százötvenezredik látogatóját köszönthette.
Az Almásy-kastély kiállításán nemcsak a grófok, de az egykori személyzet is főszerepet kapott, mi, látogatók pedig megtudhatjuk, századokkal ezelőtt hogyan zajlottak az ünnepek és milyenek voltak a szürke hétköznapok egy alföldi kastélyban.
Három kastélyt érintő túránk Békéscsabáról indult, és Pósteleken, illetve Gyulán át Gyulaváriig tartott. Közben nemcsak az egykori békési főúri világ tárult fel előttünk, de megismertük a környék neves vízfolyásait, és erdőtelepítő civilekkel is találkoztunk.
Március 18-án kastélyfesztivállal ünneplik a felújított gyulai Almásy-kastély megnyitásának első évfordulóját. A tárlatvezetéseken többek között a pincében talált holttestekről is lehet majd hallani.
A helyiek már március 4-től, a többi érdeklődő pedig március 19-től nézheti meg a felújított Almásy-kastélyt. A most kialakított múzeumban megismerheted a főúri családok és a cselédség életét, de beleszagolhatsz egy híres korabeli parfümbe is.
A karácsonyi stresszelés helyett ezúttal mézeskalácssütést ajánlunk a Fertő-Hanság Nemzeti Parkban, egy combosabb vulkántúrát a Börzsönyben, Luca-napi mókázást a skanzenben, mindezt megfejelve adventi hangolódással az ország egyik legnagyobb barokk kastélyában Gödöllőn. Nem mellékesen Gyulán három napig mézédes vigalom vár mindenkit.
Toronykilátó, játszóház, impozáns kastélykert, anekdoták és legendák a főúri mindennapokból - ezekkel várják a látogatókat jövő márciustól a Gyulai Almásy-kastélyban, ahol a legmodernebb technikai fejlesztések segítségével avatják majd be az érdeklődőket a kastély hajdani életének titkaiba.
A több mint két milliárd forintos támogatással megvalósuló felújítási projekt - a restaurátori munkálatokkal együtt - várhatóan ősszel készül el.
Több mint 2 milliárd forintos projekt zárul le hamarosan Gyulán az Almásy-kastélyban. A pályázati támogatásnak köszönhetően nemsokára mi is megélhetjük a régi arisztokraták hétköznapjait és ünnepeit az alföldi városban.
Még vonzóbb kulturális-turisztikai célponttá válhat Gyula a felújítás alatt lévő Almásy-kastélyban megvalósuló múzeummal, amelynek alapkövét Lázár János, a Miniszterelnökséget vezető államtitkár jelenlétében tették le kedden a dél-alföldi városban.
A hónap második felétől várja a nagyközönséget a családi élményfürdő Várfürdőben.
Szabadkígyós környékét jártuk be, és felfedeztük a puszták különleges élővilágát
Egy monumentális, csonka bükki bérc. Mi történhetett ezzel a heggyel?
A Margit-sziget tele van történetekkel minden korszakból, de talán a „sötét” középkor volt itt a legizgalmasabb