
Lezárták a Kékestetőre vezető mellékutakat
A sok csapadék miatt az utakon is fakidőlések veszélyeztetik a közlekedést a Mátrában.
A sok csapadék miatt az utakon is fakidőlések veszélyeztetik a közlekedést a Mátrában.
Hol fogyaszthatod el a „legmagasabban” a kávédat?
Az elmúlt napokban országszerte sokfelé téli hangulatot öltött a táj, a fagyos reggelek zúzmaraköntöst vontak a növényekre, tereptárgyakra, padokra. Összeállításunkban megmutatjuk, milyen elképesztő formák és látványok alkotására képes ilyenkor a természet.
Kékestető az ország egyik legnépszerűbb kirándulóhelye, sokan autóznak fel ide, hogy a kilátóból megcsodálják a pazar panorámát, sétáljanak vagy télen síeljenek egy jót. Távolabbra azonban már csak kevesebben merészkednek, pedig az igazi csodák ott kezdődnek.
A kékestetői csúcskőnél rengeteg fotó készül, így nem csoda, hogy hamar megkopik a festése. Szerencsére van egy önkéntes jótevő, aki minden évben újjávarázsolja azt.
Országos bajnokságok, Európa-kupák színhelye volt, világcsúcstartók ugrottak róla, most mégis elhagyatva pusztul a Kékes nyugati lábánál az ország egykor létezett legnagyobb síugró sánca. Rozsdás, masszív acélszerkezete őrzi a magyar síugró sport ködbe vesző emlékét.
Akkora jégeső volt a Mátrában, hogy kifehéredett a legmagasabb hegycsúcsunk.
Egy hirtelen ötlettől vezérelve – és az időjárás jelentést figyelve – kedden úgy döntöttünk, szerdán Barnus nem megy oviba, és Hannával egyetemben felkerekedünk, és megnézzük a havat az ország tetején.
→ TovábbTegnap kitartóan havazott az ország legmagasabb pontján, ráadásul a hőmérséklet is fagypont alá süllyedt, így reggelre vastag hótakaró alakult ki.
Valószínűleg ez a legtöbbet fotózott és az egyik legismertebb kő Magyarországon, a története mégis homályba vész.
Havazott az ország tetején, Kékestetőn pár centis friss hó fogadta ma az odalátogatókat. Kedden azonban az ország más részein is fehérbe borulhat a táj.
Kékestetőn megnyitott a bakancsmosoda! És mivel egész hétvégén vártuk a havat, de Budapest környékére nem jött, muszáj volt nekünk a hóhoz menni. A gyerekek ebédjét már rég lemondtam az oviban, hogy hétfőn akkor szánkózunk.
→ TovábbHa az Ilona-völgyi-vízesés a cél, általában Parádfürdőről közelít a kiránduló. Mi most inkább a Kékesről indultunk, és beiktattunk a tervbe egy kis mókusetetést és panorámavadászatot is. A bőséges esőzés a vízesésnek jót tett, nekünk pedig izgalmas kihívásokat tartogatott a csúszkálás a sáros leveleken.
Igaza lett az időjósoknak. Hajnalra megérkezett az első hó, főként az északi hegyekben hullott nagy pelyhekben. Fehérbe burkolózott a táj többek között Kékestetőn, Bánkúton, Mátraszentistvánon, Galyatetőn és Nagy-Hideg-hegyen is.
A túraútvonal az egészségmegőrzést segíti, és a Szent Ferenc Kórház is közreműködött a létrehozásában, a modern, hegyi játszótér pedig a gyerekeket várja.
Havazásra ébredt a fél ország. Egy hidegörvény hozott nedves levegőt kelet felől, a havazásnak köszönhetően egyre többfelé fehéredik a táj.
Most is ezerrel havazik az ország legmagasabb részén, élő webkamerán lehet nézni.
Még mindig szállingózik a hó a Kékesen a webkamerák tanúbizonysága szerint.
Mintha felütnénk egy régi, kissé poros fotóalbumot, amit a nagyszülők padlásán találtunk. Képválogatás következik hazánk legszebb kirándulóhelyeiről az elmúlt évszázadból. Szerinted mennyit változtak?
Megújult kisvasút, vadonatúj kilátó a Velencei-tó felett, a Tokaji Vízi Központ, halformájú lombkorona-tanösvény - és még rengeteg egyéb dolognak örülhetnek azok, akik hétvégente bakancsot húznak, vagy kerékpárra, esetleg csónakba ülnek. Összeszedtük a közelmúltban átadott legjobb hazai fejlesztéseket.
A Balaton koronája és az ország kincse A tihanyi apátság
Remek tipp a főváros környékének felfedezéséhez
Szuper helyeket mutatunk be a Soproni-hegységtől a Bükkig