
Mostantól kényelmesen megszerelheted a bringád a Balatonnál
Kerékpáros szervizoszlopokat helyeztek el a magyar tenger körül. A közterületeken lévő szerszámokat az év minden napján lehet használni.
Kerékpáros szervizoszlopokat helyeztek el a magyar tenger körül. A közterületeken lévő szerszámokat az év minden napján lehet használni.
Újabb kerékpáros közlekedési kapcsolatok létrehozásával fejleszthetik a fenntartható közlekedési eszközök arányát a főváros XII. kerületében.
Balatonföldváron most nyílt meg egy kerékpáros pont, ahol lehet biciklit kölcsönözni és szervizelni, de kaphatunk infót a környék legjobb túráiról is.
Természetjáró körökben az utóbbi hetekben futótűzként terjedt el a Pilismarót-Királykúti-nyereg között megújult kerékpárút átadásának híre. A Pilis-Visegrádi-hegység legszebb útvonala tükörsima aszfaltot kapott, így bárki, bármilyen bringával élvezheti az erdei kerékpározást.
→ TovábbA Mátrát minden irányból átszelő kerékpáros úthálózat lehetővé teszi, hogy a hegységnek egy gyalogosan ritkábban látogatott arcát is megismerhessük. A látványos körtúra a Mátra délkeleti szegletében ízelítőt ad a hegyi kerékpározás változatosságából.
→ TovábbJó szerencsét! Valószínűleg mindenki értené és viszonozná a bányászok hagyományos köszöntését ezen a bringatúrán, amely Oroszlányról indul az Által-ér mentén épített új kerékpárúton. Környe és Oroszlány érintésével a Vértes északi lábánál csendben meghúzódó falvakban térünk vissza a kiindulópontra, a bányászmúlt emlékeit, tavakat, titokzatos várat is felfedezve a körülbelül 50 kilométeres túra során.
Idén augusztusban jelentősen kisebb volt a kerékpáros forgalom a tavalyi és a tavalyelőtti évhez képest.
Szigetvárról mindenkinek beugrik Zrínyi Miklós – és talán ellenfele, Szulejmán szultán – neve, de tudtad, hogy a városban két dzsámi van, igazi török lakóházat is találhatsz, a közelben pedig a Magyar–Török Barátság Parkban sétálhatsz? Gondoltad volna, hogy a Zselic legdélebbi nyúlványain egy szőlőhegy rejti az egyik legnagyobb oszmán szultán síremlékét?
A lágyan hullámzó dél-zalai dombok között megbújó, kis forgalmú utakra számos bringatúra-útvonal fűzhető fel. Errefelé minden falunak saját szőlőhegye és kilátója van, de a hatalmas kiterjedésű zalai erdőkben éppúgy megfér egymás mellett a termálfürdő és az olajhimba, mint hazánk leghosszabb kisvasútja és egy titkos erődrendszer.
Ha valaki terepen szeretne bringázni, azt Magyarországon elméletileg nem teheti meg akárhol. Ezt sokan nem tudják.
A Ráckevei (Soroksári)-Duna legdélebbi, azaz Ráckeve és Tass közé eső szakaszának mindkét partja maga a megtestesült nyugalom, ahol egy egész napot el lehet tölteni tekeréssel, nézelődéssel, evés-ivással, tavasztól őszig akár fürdőzéssel is. Minél távolabb kerülünk ugyanis Budapesttől a Csepel-szigeten, annál nyugodtabb környezet vesz körül, így megéri felfedezni a sziget legdélebbi csücskét.
Egy hely a városban, ahol azonnal körülvesz a természet, méghozzá ott, ahol a legkevésbé számítanál rá. Ártéri fák árnyas lombsátra kilométereken keresztül, hihetetlen folyóparti kilátásokkal. Ligetek, parkok, nádasok, hattyúk, vadkacsák, csend és lustán hömpölygő Duna. Bringával és gyalogosan is végigjártuk a csepeli Kolonics György sétányt, és minden méterét imádtuk.
→ TovábbEgy bringás kiruccanás, ami véletlenül átcsapott egy terepi felfedezőútba. Legegyszerűbben így jellemezhetném azt a kirándulást, amely nem várt élményével nem csupán egy elfeledett és páratlan műemléket tárt elém, de a környezetében még egy világháborús történet is megelevenedett.
Bővítik a csaknem egy évvel ezelőtt megújult Mol Bubi közbringarendszert: a Budapesti Közlekedési Központ (BKK) új kerékpárokat szerez be, és új gyűjtőállomásokat is létesítenek.
→ TovábbBár a trabiciklinél jócskán lecövekeltünk a döbbenet miatt, de utána egészen az őskerékpár eredethű replikájáig kalandoztunk a kerékpár történelmében - végig tátott szájjal ebben az egyedülálló gyűjteményben.
Jó hír azoknak, akik a magyar tenger környékére terveznek kerékpáros túrát: a Balaton északi partján és Veszprém megyében már hét helyen található kerékpáros szervizoszlop és bringapont.
Sokan azt hitték, hogy koronavírus miatti egynyári növekedés után visszaáll a „régi rend”, de nem ez történt: 2020 és 2021 fordulóján is kitartott a növekedési ütem, majd 2021-ben stabilizálódott, és kicsivel tovább nőtt a biciklis forgalom Budapesten.
Energiát nem igényelnek, nem romlanak el, kisebb a fényszennyezésük a lámpatestekhez képest, ezért is jók a világító útburkolati jelek. Az elmúlt hetekben a Bagod és Zalalövő közötti kerékpárutat látták el velük.
A Balaton-felvidék név hallatán a legtöbben csak az első szóig jutnak el, a „Magyar-tenger” pedig sokkal többeknek indítja be a fantáziáját, mint az északi part felett hullámzó dombok világa. Pedig a strandoktól eltávolodva bármelyik évszakban lehet egy jót bringázni Keszthelytől Fűzfőig szinte akárhol, ráadásul az aszfaltutakat elhagyva is csábító lehetőségek várják a bicikliseket.
Ha már körbebringáztad párszor a tavat és a Pákozdi-ingóköveket is ismered, akkor íme, pár, talán kevésbé ismert, családoknak is ajánlható kerékpáros és gyalogos túra a tó vonzáskörzetében.
Hétszáz éves falak között a Cserhát szívében
Piros vándorúton a Börzsönytől az Alföldig
Városi történetek Debrecenből