
Leégett az Árpád-kori falurekonstrukció egyik épülete Tiszaalpáron
Egy nádtetejű veremház teljesen megsemmisült, a lángok továbbterjedését viszont sikerült megakadályozni.
Egy nádtetejű veremház teljesen megsemmisült, a lángok továbbterjedését viszont sikerült megakadályozni.
A legkisebb nőszirom virágot bontott a kiskunsági löszpusztagyepeken. Áprilisban már messziről felhívja magára a figyelmet színpompás virágaival. Az apró nőszirom példányainak 5000 forint a természetvédelmi értéke, ezért nem tanácsos leszakítani, élőhelyén szabad csak gyönyörködni szépségében.
Megkértük a hazai nemzetipark-igazgatóságok szakembereit, ajánljanak nekünk olyan túrahelyszíneket és tanösvényeket, amelyek kora tavasszal különlegesebbek, mint bármely más évszakban.
Apró és tökéletes rejtőszínnel rendelkezik, így a fákon vagy a talajon alig lehet kiszúrni ezt a szerény tavaszhírnököt.
A cikkből az is kiderül, hová kell menned, ha látni akarod ezt a különleges és törékeny növényt.
A Kiskunságon 11 éve járt utoljára a kopár vidékek madara, ami a fején lévő kettős tollpamacsról kapta a nevét.
Az uráli bagoly hegyvidéki faj, ezért nagyon meglepődtek Bács-Kiskun megyei megjelenésén. Sajnos megsérült a szárnya, és csak napok múlva lehet megmondani, szabadon lehet-e engedni.
Ennél nagyobb csapat még sosem tartózkodott Bács-Kiskun megyében.
Érdekelnek a lepkék? Szívesen nézegeted és fotózod őket? Talán nem is gondolnád, de saját megfigyeléseiddel is segítheted a hazai kutatók munkáját. Egy-egy adat és érdekes megfigyelés is sokat számít, de aki szeretne kicsit komolyabb felméréseket is végezni, arra is van lehetőség.
Ruhaüzletbe tévedt egy nádi tücsökmadár Baján. Az állat több napot is eltöltött a boltban, így volt ideje alaposan tanulmányozni az idei őszi divatot.
Például a Kiskunságban sokfelé, többek között a Péteri-tónál, de még a környező kertekben is felbukkanhat. Most van ugyanis a szongáriai cselőpókok párkeresési időszaka.
Közel 60 hektáron élesztették újjá a Holt-Tisza holtágának élővilágát Tiszakécske térségében. A komplex élőhely-rehabilitációs program részeként kialakítottak egy 2,5 kilométer hosszú tanösvényt, melyhez egy 1,3 kilométeres pallósor is épült.
Kuvikok, vörös vércsék és egy csapat törpedenevér élvezheti újra a szabad életet.
Mit rejt az a fura fehér szövedék a fűben? A helyedben nem bolygatnánk.
Láttál már küszvágócsér-fiókákat? A Kiskunsági Nemzeti Park Igazgatóság most egy aranyos felvételt tett közzé a frissen kikelt, pelyhes madarakról.
Hosszú lábadozás után a napokban szabadon engedték azt a macskabaglyot, amit hónapokkal ezelőtt Remetőszőlősön gázolt el egy autó. Ennek a madárnak a sorsa most jól alakult, de sajnos rengeteg állat leli halálát az utakon.
A solti sasfészket a vihar verte le a fáról, a fióka pedig eltűnt. Végül Samu, a méreg- és tetemkereső kutya segítségével menekült meg.
Tudtad, hogy a legnagyobb virágú őshonos növényünk a fehér tündérrózsa? A kiskunsági tó most tele van vele.
A kezdeményezés nagyon sikeres lett: 120 pár partifecske és 10 pár gyurgyalag már be is költözött a partfalba.
Szerencsére nem esett nagyobb baja. A szabadon engedéséről videó készült, amit a cikkben nézhetsz meg.
Az ország egyik legjobb gerinctúrája
A Cserhát apró falvainak felfedezése bringáért kiált. Adunk egy kis ízelítőt erről a gyönyörű, de kevésbé felkapott vidékről.
Helyszíni riportunkban utánajártunk e különleges település vonzerejének.