
5+1 szuper kilátó a Balaton déli oldalán
Legnagyobb tavunk déli oldala inkább a vízi örömök miatt van fókuszban, pedig jobbnál jobb kilátókkal vihetünk egy kis változatosságot a nyaralásba.
Legnagyobb tavunk déli oldala inkább a vízi örömök miatt van fókuszban, pedig jobbnál jobb kilátókkal vihetünk egy kis változatosságot a nyaralásba.
A Bükk-fennsík (más néven Magas-Bükk) a Bükk-vidék központi részét elfoglaló nagy, hullámos fennsík, amely Magyarország legnagyobb és legmagasabb ilyen jellegű térszíne. Peremén bércek sorakoznak, ahonnan gyönyörű panoráma tárul a szemünk elé.
→ TovábbA Sár-hegy különlegessége, hogy platójáról elénk tárul a Mátra déli vidékének teljes körpanorámája, jól láthatjuk a Kékest, a Bükk csúcsait, de a lábunk előtt kinyílik a táj a Mátraalja és az Alföld felé is. A tetején egy bájos kápolna magasodik, amely több száz éve búcsújáró hely.
Talán túlzás már közvetlenül a címben szépirodalmi utalással nyitni ezt a cikket, de az az igazság, hogy Salgó váráról nehéz nem szuperlatívuszokban beszélni. Nem vitás, hogy a környezet, a hangulat és nem utolsósorban a kilátás Magyarország legérdekesebb várai közé emelik.
Jó érzés fent lenni és szétnézni, befogadni a magasság kínálta újszerű távlatot. Ha a tájat a legszebb „oldaláról” szeretnéd megcsodálni, vedd célba a következő természetes kilátópontokat. Ezek a helyek az év minden évszakában ugyanolyan jók, csak éppen más-más élménnyel ajándékoznak meg.
A Balaton forgalmas partjától eltávolodva, a tihanyi és a zánkai partszakasz fölött kismedencék sora húzódik, bennük, illetve közelükben Óbudavár, Pécsely és Dörgicse: festői szőlőhegyekkel, erdőkkel körülvett falvak, évszázados kőhidakon átkanyargó, nyárfasorokkal szegélyezett utakkal összekötve.
Egy monumentális, csonka bükki bérc, amelynek térképről leolvasható helynevei és a messziről is lenyűgöző látványt nyújtó, meredélyes tájsebei egyaránt kíváncsivá teszik az embert. Mi történhetett ezzel a heggyel?
Ősszel még azok is szívesen kirándulnak, akik egyébként nem nagy természetjárók. Színes lombok alatt sétálhatunk, és ehhez jön hozzá a napfényes őszi táj. Bámulatos panorámákat láttunk a Keszthelyi-hegységben.
→ TovábbEhhez képest a fonyódi és a balatonboglári kilátó szinte csak ízelítőt ad a legnagyobb tavunkból.
Áprilisi számunk História rovatába egy különleges várrom került. Szerencsére a jelenlegi helyzetben is látogatható, és ha meghódítod, garantáljuk, hogy leesik az állad a panorámától, akármerre is nézel.
Mostantól a nagyközönség számára is bejárható a belvárosi plébániatemplom két tornya, ahonnan szuper kilátás nyílik a Dunára és a budai várnegyedre. Az épület az elmúlt években teljesen megújult. Ott voltunk a megnyitón.
Legyen reggel vagy alkonyat, éjszaka vagy nappal, vihar előtt vagy után, borítsa sűrű vagy fátyolos köd, a Dunakanyar mindig más arcát mutatja. És mindegyik pazar látványt nyújt, főleg, ha a Prédikálószék felől nézzük.
Nyomtatott magazinunk Messzelátó rovatának ez évi termését gyűjtöttük össze Nektek, hogy kiválaszthassátok közülük a kedvenceteket!
Újabb hazai várat örökített meg a levegőből Bujtás Zoltán. Ezúttal Csesznekről és környezetéről készített gyönyörű őszi gömbpanorámaképet, amit most meg is mutatunk nektek.
Gyönyörű timelapse videó segítségével nézhetünk körbe a Magas-Tátra második legmagasabb csúcsáról, a nappali és csillagos égboltos képsorok garantáltan magával fognak ragadni téged is.
Újabb hazai várat örökített meg a levegőből Bujtás Zoltán, a hagyományos fotók mellett ezúttal is készített 360 fokos gömbpanorámaképet is, amit most meg is mutatunk nektek.
Az elmúlt hetekben egy igazán különleges objektív vendégeskedett magazinunknál: a Samyang 14 mm f/2,8 ultraszéles látószögű objektív szűk helyekre és különleges helyzetekre kínál - szó szerint - könnyű megoldást.
Egészen pontosan a vár felett lebegve nézhetünk körbe az őszi Börzsönyben a következő gömbpanoráma-fotó segítségével.
A Dunakanyar egyik leglátványosabb helyszínéről - és nem mellesleg szuper strandjáról -, a Kisoroszi szigetcsúcsról készült 360 fokos panorámaképben gyönyörködhetsz a Drone Eye Photography jóvoltából.
Piarista diákok egy héliummal töltött ballont küldtek a sztratoszférába a tihanyi Belső-tó partjáról. Az eszköz 24 kilométer magasból készített felvételeket a Balatonról. Videó is készült a kísérletről, és nem is akármilyen. Érdemes megnézni.
Megnéztük Fekete István Kis-Balatonját
Régmúlt idők törékeny emléke
Európa Amazonasa