
A nyár buja hírnöke: a pipacs
Neked mi jut róla eszedbe? Érzékiség, tűz, lobbanékonyság, termékenység, elmúlás, álomhozó, Krisztus vére, az emlékezés virága.
Neked mi jut róla eszedbe? Érzékiség, tűz, lobbanékonyság, termékenység, elmúlás, álomhozó, Krisztus vére, az emlékezés virága.
Európa egyik legnagyobb méhfaja, a kék fadongó sokakban rémületet kelthet hatalmas méretével, de a félelem teljesen alaptalan, mert a kékes színben játszó fekete órás teljesen ártalmatlan. De hol találkozhatsz vele?
A Turista Magazin májusi számában az Ipoly-mente természeti szépségeiről is olvashattok egy cikket. Ahogy az már lenni szokott, a nyomtatott magazinban most sem tudtunk mindent megmutatni. Jöjjön most egy válogatás a legszebb és legérdekesebb képekből.
Tavasszal és nyár elején a fák alatt sétálva biztosan te is tapasztaltál már esőcseppszerű égi áldást, akkor is, amikor épp egy darab felhő sincs az égbolton. A fura jelenség forrása a fákon található nem túl gusztusos képződmény, a kakukknyál. De valóban a kakukk köpködte össze a fákat?
Bizarr látványú képek érkeztek szerkesztőségünkbe, és először mi is hangos „ez durva!” felkiáltással és tátva maradt szájjal konstatáltuk a szintén tátott szájú siklót, aki épp egy hatalmasra fújódott barna varangyot próbál lenyelni. Cikkünkből kiderül, vajon sikerülhetett-e neki.
Idén már 120 éve, hogy május 10-én megtartják a Madarak és Fák Napját, amelyet magyar kezdeményezésre hívtak életre. E nap alkalmából összeszedtünk nektek egy galériára való madárfotót, amelyeket a Turista Magazin egyik fotósa készített jártában-keltében.
Egy búbosbanka fotójánál már csak egy búbosbankás videó lehet szórakoztatóbb. Koncz-Bisztricz Tamásnak hála most beleshetünk egy búbosbankapár hétköznapjába, az érdekes kinézetű madarak pedig nem csak szépek, hanem szokásaik is elég különlegesek.
Egyik legismertebb gyógynövényünk amellett, hogy számos problémára gyógyír, hatalmas mezőivel csoda szép látványt nyújt az alföldi tájon. Repüljetek velünk képeink segítségével a kamillás Hortobágyra!
Milliónyi nyári tőzike virít a Tisza-tónál, ha vízre szálltok, sok helyen láthatjátok most az apró fehér pontocskákat a parton, amelyek szőnyegként lepik be az ártéri erdők alját.
Folytatódik a magyarok sikersorozata a WildArt Photography of the Year nemzetközi természetfotós pályázaton. A 10 hónapon át tartó verseny második, Light témájában az első két helyet magyar fotósok nyerték, és az erős mezőnyből még öt hazai fotós munkáját emelték ki, és kaptak azokért elismerést. Lássuk a fény mestereinek remekműveit!
Javában virágzik a repce, aminek nemcsak a méhészek örülnek, de a fotósok is, hisz ebben az időszakban szerte az országban rikító sárgába borul a táj. Összeállításunkban mutatunk néhány gyönyörű felvételt a látványos repcemezőkről.
Az Erdélyben található Rév és Vársonkolyos szorosait jártuk be, ahol sebes folyású, kanyargós hegyi folyók és patakok mellett, hatalmas sziklák és pompás virágok között sétáltunk, barlangokba lestünk be, és egy 100 méter mély vízkitörést is láttunk.
Erdély egyik legszebb történelmi barlangjában jártunk, amely egészen az őskori emberek idejéből őriz emlékeket. Hatalmas bejáratán belépve, mintha csak egy időkapun lépnénk át.
Mintha víz alatti hangyabolyt látnánk, úgy nyüzsögnek az apró bolharákok a csörgedező patakokban. De vajon mi ez az őrült rohangálás, amit videónkon is láthattok?
A Bihar megyében található Zichy-barlang lenyűgöző cseppkőképződményekkel, barlangi patakkal, plafonról függeszkedő denevérekkel várja a barlangok szerelmeseit.
Bejártuk és mindent kipróbáltunk a nemrég megnyílt Bükki Csillagdában. Megnéztük a Naprendszer minden szegletét, kalandoztunk a csillagképek között, űrből jött meteoritokat tapogattunk és komoly küldetést teljesítettünk a Holdon és a Marson. Bónuszajándékunk pedig egy vámszedő róka és egy kellemes Bolygótúra volt.
Már javában nevelik fiókáikat a vízirigók, útra keltünk hát, hogy az egyik tipikus élőhelyükön lessük meg a helyes kis búvárokat. Az erdélyi Király-erdő sebes folyású, kristálytiszta hegyi patakjainál meg is találtuk őket.
Megnéztük a megújult Farmosi Madárvártát, és ha már ott jártunk, a Kékbegy tanösvényt is bejártuk. Pallósor, tavaszi héricsek, izgalmas szikes formák és egy birkanyáj fogadott az eső előtti kiszáradt mocsárban.
A sok szép védett virág mellett az odvas keltike kicsit mintha kevesebb figyelmet kapna, hisz szinte ellepi az erdőket így tavasszal, és egy idő után már észre sem vesszük őket. Pedig ő sem kevésbé izgalmas virága a természetnek, sőt, nagyon fontos szerepe van az egyik lepkefaj életében. Galériánkban nemcsak szép képeket nézhettek meg róla, hanem sok érdekességet is megtudhattok erről a tipikus tavaszi erdei virágról.
Átadták A magyar természetfotó nagydíját 2021 legtehetségesebb fotósainak. A Varázslatos Magyarország természetfotós fotópályázatának 12. évadában is rengeteg lenyűgöző kép került megmérettetésre, a verseny győztese pedig ismét Potyó Imre lett.
Az ország egyik legjobb gerinctúrája
A Cserhát apró falvainak felfedezése bringáért kiált. Adunk egy kis ízelítőt erről a gyönyörű, de kevésbé felkapott vidékről.
Helyszíni riportunkban utánajártunk e különleges település vonzerejének.