
Regéctől Makkoshotykáig
Ezt a szakaszt a rövid kitérőkkel elérhető sziklaszirtek, kilátópontok, egy szép nyírfaerdő, és a lassan eltűnő egykori rétek, legelők tették különös élménnyé.
→ Tovább
Téli túra a behavazott Orfűn
A Nyugat-Mecsekben fekvő Orfű népszerű turisztikai központ, nyáron megtelik nyaralókkal, fürdőzőkkel, kirándulókkal, de télen, különösen egy havas hétköznapon egészen más arcát mutatja a táj.
→ Tovább

Kékestető pici kékkel
Kékestetőn megnyitott a bakancsmosoda! És mivel egész hétvégén vártuk a havat, de Budapest környékére nem jött, muszáj volt nekünk a hóhoz menni. A gyerekek ebédjét már rég lemondtam az oviban, hogy hétfőn akkor szánkózunk.
→ Tovább
Vadromantikus szurdok, melyet a gyerekek is imádni fognak
Ha különleges kirándulóhelyet keresel Budapest közelében, a Holdvilág-árok jó választás. A hatalmas sziklafalakkal szegélyezett kiöblösödő szurdok kalandos ösvényt kínál trükkös patakátkelésekkel, méretes, mohás kőgörgetegek és bedőlt fatörzsek kerülgetésével. Főleg hétköznap, télen, amikor nagy valószínűséggel rajtad kívül senki nincs a völgyben, és háboríthatatlanul élvezheted a természet csendjét és nyugalmát. Aki végigmegy rajta, nem bánja meg.
→ Tovább
Kéktúrából kalandtúra a Visegrádi-hegységben
Harmadszor járom már az OKT-t, azt gondoltam, hogy egy rövidke Pilisszentlászló–Visegrád-szakaszon nem érhet különösebb meglepetés. Óriásit tévedtem. Pazar kilátások kápráztattak el, majdnem elgázolt egy komplett vaddisznókonda, a Borjú-főn mellbe vágott egy Wass Albert-idézet, majd végül a visegrádi vár erdőben rejtőző, omladozó falai mellett egy avarban lapuló, elfeledett Mátyás király emlékmű pörgette fel a fantáziámat.
→ Tovább
A Szomolyai-kaptárkövek rejtelmei
Bemutatjuk hazánk legtöbb – összesen 117 – fülkével rendelkező kaptárkőcsoportját.
→ Tovább
Egy Kérdés, Egy Válasz – Tudtad, melyik Magyarország legnagyobb szigete?
A Kisalföld részét képező Győri-medence egyik kistája, a 395 négyzetkilométer kiterjedésű Szigetköz, amelyet északról közel 60 km hosszan a Duna főága, délről pedig mintegy 120 km-es szakaszon a Mosoni-Duna határol.

Egy Kérdés, Egy Válasz – Tudtad, miben egyedülálló a Molnár János-barlang?
A fővárosi Rózsadomb alatt húzódó természeti érték Európa legnagyobb, leglátványosabb hévizes eredetű, a mai napig aktív, szinte teljes egészében vízzel kitöltött barlangja.

Képeslapok a Mecsek fehér oldaláról
A Keleti-Mecsek idilli falvainak útjai, története és közeli jövője is szerepelt már az elmúlt években magazinunkban, ezúttal viszont a tél sajnos ritka, de igazán fontos összetevője kapta a főszerepet: péntek délutáni elhavazódás az Óbányai-völgy körül.

Exkluzív vendégek jelentek meg Kardoskúton
Két olyan madárfaj is megjelent a kardoskúti Fehér-tónál, amelyek nagy ritkaságnak számítanak a téli időszakban Magyarországon.

Kvíz: legkülönlegesebb élőlényeink
Kereken húsz élőlény, mindegyiknél egy kérdés és négy válasz. Utóbbiak közül több is helyes lehet. Ha nyomtatott magazinunk Zöldhullám rovatait – és a nyári összevont lapszám Top 10 rovatát – figyelmesen olvastad 2020-ban, jó esélyed van a maximális pontszámra.

Különös formájú végzetes fanyűvő
Legyezőszerűen szétterülő „széthasadó” lemezeivel, szabálytalanul cakkozott, hullámos széleivel igen látványos. Ami a rossz hír, hogy egyáltalán nem ártalmatlan, sőt, ha a termőtestei megjelennek, a fa idővel biztosan elpusztul. Ráadásul ez a gomba nemcsak a fákra, de spórája az emberre is komoly veszélyt jelent. Vajon melyik ez a télen is látható farontó?

Sasszerelem a fészekkamera előtt – Videók
Ízelítőt kaphatsz a rétisasfészek drámáiból ugyanúgy, mint a szürke hétköznapokból, ha követed a Filmdzsungel.hu Facebook-oldalát. Mutatjuk, miért érdemes.

Kerüld el a tömeget a természetben!
Amióta hó fedi a magasabb hegyeinket, hatalmas tumultusok és dugók alakulnak ki hétvégente a népszerű túrahelyszínek környékén. Szerencsére van megoldás.

Mit keresett a vidra a Mecsekben?
Vidrával leggyakrabban halastavak környékén lehet találkozni, zárt erdőkben csak nagyon ritkán. Most mégis látták a Mecsek egyik bányatavánál.

Amikor a homok virágba borul – videó
A homoki gyepekről nagy valószínűséggel nem a színpompás növények ugranak be először, pedig korántsem kiégett, száraz területről van szó. Csodáld meg a virágokat, melyek a Gönyűi-homokvidéken nőnek!

A börzsönyi farkas nyomában
Bár a Börzsönyben csak alkalmi vendég a farkas, de hóban zsinórozó lábnyomai most ismét lebuktatták.

Jó éve volt a kerecsensólymoknak
A világszinten veszélyeztetett madárfaj rendkívül sikeres költési szezont tudhat maga mögött a Körös-Maros Nemzeti Parkban.

Most a legstresszesebbek a Magas-Tátra állatai
A kutyák, a drónok, a helikopterek és a tilosban túrázók is veszélyt jelentenek a sérülékeny természetre.

Télen is különleges gombákkal van tele az erdő
Ismered a téli fülőkét? Találkoztál már közönséges süngombával? Tudod, hogyan fest a lepketapló? Cikkünkben csokorba gyűjtöttünk pár télen is felfedezhető gombát.

Az építő dédunokájával jártuk körbe a Bory Jenő teremtette mesevilágot
Ezzel a jelvényszerző túrával remek esszenciát kaphatunk a hegység páratlan hangulatából
Felfedeztük a Szalonnai-hegység és a Bódva völgye különleges látnivalóit
Korábbi lapszámok: legfrissebb
