
Bakancs, félcipő, terepfutó cipő - miben menjünk túrázni?
A túrázók véleménye már jó ideje megoszlik arról, hogy miben kiránduljunk. Van, aki a dinamikusabb és kényelmesebb haladás érdekében sportcipőben, terepfutó cipőben szeret túrázni, és vannak azok, akik szeretik, ha a lábbeli stabil, magas a szára és jól tartja a bokát.
→ Tovább
Szintetikus vagy pehely?
Hogyan válasszunk kabátot, ruházatot hideg időjárásra? Milyen anyagú töltet a megfelelő számunkra?
→ Tovább
Pehelysúlyú nagyjátékos - A Mountain Hardwear Ghost Whisperer ultralight pehelykabát tesztje
Az amerikai márka egyik legkönnyebb és legpraktikusabb pehelykabátját próbáltuk ki. Akinek minden gramm számít, és egy meleg dzsekire vágyik, jó helyen jár!
→ Tovább
A sarki róka története – a Fjällräven-sztori
Az egész márka annak köszönheti a létrejöttét, hogy az alapítója kényelmetlennek talált egy hátizsákot, és inkább készített egyet. Aztán még egyet, és innentől kezdve már történelem.
→ Tovább
Amerikából jöttem - a Mountain Hardwear története és ikonikus darabjai
A Mountain Hardwear-t egy maroknyi, az outdoor sportokat űző - kedvelő társaság alakította a kaliforniai Richmond városában. Észrevették az iparágban lévő lehetőséget, és azt hogy egyre nő az outdoor sportok iránt érdeklődők száma, ezért úgy gondolták, hogy kihasználják az alkalmat.
→ Tovább
Tavasztól őszig az Alpokban - ruházat, bakancs, kiegészítők
Az alábbi cikkben választ kaptok arra, milyen felszerelés, cipő, ruházat kell tavasztól őszig egy alpesi túrára.
→ Tovább

A csúcshódító bakancs - Scarpa Ribelle Lite HD teszt
Nem véletlenül lett a túravezetők, és hegyi mentők egyik kedvence, ugyanis ezzel a bakanccsal akár két lábbelit is ki lehet váltani: egy könnyű túracipőt és egy nehéz magashegyi bakancsot.
→ Tovább
Hanwag Alaska GTX-teszt – A hűséges útitárs
Az alábbi cikk az egyik leghűségesebb bakancsomról fog szólni, a Hanwag Alaska GTX–ről, amit a legtöbb vérbeli túrázónak nem kell bemutatni. A bakancsot még 2010-ben vásároltam, és azóta sok helyen megfordultunk a világban. A sok év és kilométer ellenére a bakancs a mai napig jó állapotban van, és rendszeresen rovom benne a kilométereket!
→ Tovább
Scarpa Ribelle Run terepfutócipő-teszt - A kalandor
Magyarországon csak keveseknek csenghet ismerősen a Scrapa márkanév, holott egy közel száz éves manufaktúráról van szó, amely a világ legjobb terep(futó) cipőit készíti. Az Everest alaptáborában próbáltuk ki a márka egyik legnépszerűbb modelljét.
→ Tovább
Mi a csuda az a funkcionális ruházat?
Biztosan sokan hallottak már a funkcionális outdoor ruházat fogalmáról, de kérdés hogy mennyire vagyunk tisztában azzal, hogy mit is jelent ez, milyen ruhadarabokra vonatkozik ez a kifejezés és mi célt szolgálnak?
→ Tovább
Esőkabát - héjkabát kisokos
Túrázás során folyamatosan ki vagyunk téve az időjárás viszontagságainak, ezért különösen fontos, hogy olyan külső réteget viseljünk, amely megfelelő védelmet nyújt. Az alábbiakban azt mutatjuk be, hogy milyen típusú eső–, héjkabátok vannak, és kinek melyiket érdemes választania.
→ Tovább

Túratippek kezdőknek
Tavasszal, amikor már teljes pompájában élvezhetjük a természet szépségeit, sokan húznak bakancsot, túracipőt. A május azonban legalább olyan szeszélyes tud lenni, mint az április, ezért nem árt alaposan felkészülni a túrákra. Ehhez adunk tippeket.
→ Tovább
Íme, tíz olyan hely, amelyet érdemes a bakancslistánkra venni, ha az Alföldön járunk.
Általában egy túrázó akkor érkezik meg az Alföld kék útjára, ha már egészen belemelegedett az országjárásba, megigézte a vándorlás szabadságérzete, és e mámorító élmény átéléséhez új terepet keres.
Petőfi Sándor nagy költő és nagy távgyalogló volt. Kora neves emberei közül talán senki se járta be úgy keresztbe-kasul Magyarországot, mint ő.
Korábbi lapszámok: legfrissebb
