
Cserháti csatangolás erdőn-mezőn
Egy Alsópetényből induló túrakör, mely egy panorámás dombvidék szelíd harmóniájába kalauzol, és egy csipetnyi történelemről is regél.
A Magyar Zene Háza időszaki kiállítása, a LISTEN. – Zenei utazás a világ körül 30 ország zenei hangulatának segítségével vezet körbe bolygónkon. Nyerj páros jegyet a Turista Magazinnal!
Már a budapesti szakaszon is napok óta látni repülő dunavirágokat az esti órákban, és úgy tűnik, hogy idén egy elhúzódó dunavirágzásban lehet részünk.
Július utolsó hétvégéjére változatos programokat ajánlunk nektek, például gyönyörű környezetben vezető túrákat és egy börzsönyi kisvasutas programot.
Ha már unod, hogy mindig rátolják a fagyis kocsit a lábadra, és inkább a kabócákat hallgatnád a strand zaja helyett, akkor ideje egy picit elvonulni a tótól.
A Megyer-hegyi-tengerszemet vagy épp a Rudabányai-tavat mindenki ismeri, ám ezeken kívül is bőven akadnak még olyan kevésbé ismert bányatavak, melyeket érdemes meglátogatni.
Ismét vaddisznókat kaptak lencsevégre a Balatonban, ami egyre gyakrabban fordul elő. A strandoló vaddisznó talán mókásan hangzik, de sajnos sokkal komolyabb a helyzet a Balatonnál.
Katicabogarak, fürkész-és gubacsdarazsak, hangyák, poloskák halott vagy haldokló egyedét találta meg a kutató.
Sok helyen elkorhadt, és emiatt balesetveszélyessé vált a lépcsősor.
A Bakony hegység központi és egyben legvadregényesebb része az Öreg-Bakony – vagy más néven Magas-Bakony –, amelyet egy magára valamit is adó természetjáró nem hagyhat ki.
Egy kánikulai nap után jólesik egy kis hűsölés a város felett. Pláne, ha közben sok-sok érdekességről is hallhatunk, és ráadásnak még elképesztő kilátásban is részünk lehet. Naplemente-sétán jártunk a Sas-hegyen.
Tudtad, hogy van a fővárosban egy hely, amely úgy néz ki, mintha kikanyarítottak volna egy darabot a Kis-Balaton legvadregényesebb részéből? Körbeeveztük, és megismerkedtünk a Molnár-sziget szépségeivel.
Röviden: kritikán aluli. Aki pedig a hosszabb verzióra is kíváncsi, kattintson a képre az élménybeszámolóért!
Rövid, látványos és kisebb gyerekekkel is könnyen teljesíthető bakonyi túrákat ajánlunk a nyári szünidőre.
A Gerecse 50 alkalmából én is kitelepültem a rendezvényre az Egészségsátorba, ahol nemcsak az önkezelési eszközöket próbálhatták ki a résztvevők, hanem expressz fájdalomcsillapítást is kaphattak. Nézzük, mik voltak a leggyakoribb problémák?
Ha a Bükkre gondolunk, akkor elsősorban annak fennsíkja jut eszünkbe. Pedig annak északi kistestvére legalább olyan izgalmas. A hegység hazánkban egyedülálló karsztplatóját, az Óriások asztalát, a Garadna-patak fűrészelte ketté Nagy- és Kis-fennsíkra. Most ez utóbbin fogunk kalandozni.
A „Tabáni Varjasemberrel” beszélgettünk, aki már-már háziállatként tekint a lenyűgöző, intelligens, tanulékony varjakra.
Krumplibogár, zöld cserebogár, szentjánosbogár. Sokféleképpen emlegetik – tévesen – az aranyos rózsabogarat, amivel mostanában te is lépten-nyomon találkozhatsz. Neked újdonság a neve?
A Csaronda-patak árteréből kiemelkedő kis dombon áll hazánk egyik legkülönlegesebb középkori eredetű falusi temploma.
Az egyik legnépszerűbb hazai via ferrata pályán július 19-én szenvedett halálos balesetet egy 40 év körüli férfi.
Az egyik este óriási fennforgás hangjai szűrődtek be a nyitott ablakon. Olyan volt, mintha megtermett vaddisznók túrnák fel épp a kertet vehemens szuszogás és zörgés közepette. Az elemlámpa fényénél aztán kiderült, hogy a betolakodók jóval kisebbek, mint amire a zaj alapján következtetni lehetett. Valójában csak két süni próbált intimen egyesülni az udvaron.
Van, aki ijedtében ciripel, más halottnak tetteti magát, és olyan is akad, aki megpróbál láthatatlanná válni. Kétrészes összeállításunkban a hazai állatvilág különleges önvédelmi technikái közül mutatunk be néhányat.
A kérdés költői, a válasz természetesen az, hogy a hangjuk alapján. És mivel nálunk két fajt lehet leginkább hallani, így tévedni sem lehet nagyot.
Napsütés, Duna-part, fapallós sétányok, vízre benyúló kilátóteraszok, hangos madárcsicsergés és békakuruttyolás. Ugye, milyen jól hangzik? Nos, eddig talán igen…
Magyarországon több mint négyszáz madárfaj fordul elő. Megnéztük az érdekesebb rekordereket.
Válogatásunkban olyan bükki helyszíneket szedtünk csokorba, melyek vadregényes sziklatájjal és fantasztikus panorámaélménnyel ejtik rabul a túrázót.
„Jó, hogy végre ilyen” – nagyjából így tudnánk összefoglalni, mit állapítottunk meg a felújított Nagy-Hideg-hegyi turistaházról júniusi látogatásunk után. Videóriport.
A HUN-REN Balatoni Limnológiai Kutatóintézet (BLKI) legfrissebb kutatása szerint 130 idegenhonos halfaj lubickol a hazai vizekben, ami aggodalomra ad okot.
A szenderek között a legnagyobb sztár a kacsafarkú szender, de azért a család többi tagjai is igen figyelemreméltóak. Összeszedtünk néhány érdekességet a magyar kolibrikről.