
Miről mesélnek a Börzsöny földrajzi nevei?
Elfeledett várak és települések, brutális gyilkosságok és szerencsétlen balesetek. A földrajzi nevek, ha címszavakban is, de sok mindenről regélnek, a Börzsönynek pedig rengeteg története van.
Elfeledett várak és települések, brutális gyilkosságok és szerencsétlen balesetek. A földrajzi nevek, ha címszavakban is, de sok mindenről regélnek, a Börzsönynek pedig rengeteg története van.
Az igazi csúcsmászók nyilván elmosolyodnak e jelvényszerző túra nevének hallatán, de ez a tematika közel sem arra hivatott, hogy hegyóriások meghódításával dicsekedhessünk.
A Kolon-tó a Kiskunság legjelentősebb mocsara. A hatalmas kiterjedésű nádas páratlan madárvilágnak ad otthont, de a tóval szomszédos homokbuckák is tele vannak érdekes élőlényekkel.
Eleven, az egyetlen jeladós szalakóta még úton van, de az ország több helyén már feltűntek az első érkezők. A színpompás madarak a vonulás során akár több mint 10 000 km-t is megtesznek, amíg Afrika távoli tájairól visszatérnek a hazai költőhelyekre.
A Gödöllői-dombság és a Kiskunság közti területen egy izgalmas, sokarcú táj bújik meg, a Tápió-vidék. Az egykori hordalékkúp-síkságon löszhátak, homokdombok és köztük patakok, mocsarak húzódnak.
→ TovábbCsak nevében hegy, valójában domb, hisz csak 288 méter magas, ez azonban mit sem számít, hisz bármilyen névvel is illetjük, csuda egy hely, különleges és változatos élővilággal.
Nyomába eredünk a Bakony híres zsiványának, felfedezzük a Hertelendy-erdő kísérteties kastélyát, megmászunk egy látványos kövekkel borított bazaltkúpot, és egy sziklás völgyben megbúvó festői kolostorromhoz is ellátogatunk. Mindez a Bakony egy kevésbé ismert, tömegek nélküli változatos részén vár ránk.
Legfrissebb számunkban olyan természeti látnivalókat ajánlunk, melyeket a fotelből is érdemes felfedezni, és a karanténvilág után bizonyosan jó lesz majd élőben megnézni. Addig is maradjatok otthon, és olvassatok inkább Turista Magazint!
A természetben nem áll meg az élet, s hogy éppen mi zajlik odakint, arról a Duna-Ipoly Nemzeti Park Igazgatóság időről időre kis videókban számol be. Láthatunk például a tegzeslárvákat, szorongatott helyzetben levő ebihalakat, és az is kiderül, ki az a rejtélyes lakó, aki az ablakpárkányra építkezett.
Fent ülünk a felhőkkel kacérkodó, tar homlokú hegytetőn. A világ összes gondja odalent maradt, átölel a csend, melyet csupán a bozótosból felcsendülő, vidám madárcsicsergés tör meg olykor-olykor.
→ TovábbSorozatunk legújabb részében a Kiskunsági Nemzeti Park Igazgatóság környezeti nevelője, Szabó Ágnes hozott nektek újabb feladatokat, amelyekből kiderül, milyen színű a lile és a rétihéja, és ki az, akinek négy lába van, mégis fészket épít.
A természetben való mozgás öröme egyre jobban hiányzik, miközben a gyerekeket lekötni még egy kertben sem mindig egyszerű! Új cikksorozatunkban olyan – alapvetően - mozgásos játékokat mutatunk be, amelyet családi keretek között a kertben, erkélyen, de akár otthon is lehet játszani, egyszerűek és nagyszerűek, lekötik a gyerekeket és meg is mozgatják őket. Igyekszünk egyúttal a népi játékhagyományt is feleleveníteni! A sorozat elindításával egyben arra kérjük olvasóinkat, hogy osszák meg tudásukat a Facebook-on, hadd tanuljunk mi is új játékokat!
→ TovábbKinek mi jut eszébe, ha a Gerecsére gondol? Aki járt már ezen a csodálatos vidéken, az tudja, hogy ez a mészkőből felépülő hegység többek között látványos kőfejtőiről, híres „vörös márványáról” ismert, melynek egyik leglátványosabb mintahelyét a Nagy-Pisznice oldalában találjuk, ahol színek és formák együttese alkotják a lenyűgöző látnivalót.
Az önkéntes otthonmaradást mi is szeretnénk megkönnyíteni, ezért ingyenes elérhetővé tesszük nyomtatott magazinjainkat.
Több népszerű turistacélpont marad lezárás alatt. A Normafánál továbbra sem lehet parkolni, a Balaton körüli korlátozások nagy része is marad, a Bakony számos helyszíne nem látogatható.
Alapesetben kicsit furán hatna ez a kérdés, pláne most, járvány idején, amikor egyáltalán nem tanácsos mások konyhájában mászkálni. De ha mindez egy hawaii, új-zélandi vagy egy tahiti konyhára vonatkozik, akkor mindjárt sokkal érdekesebbnek tűnik az egész.
„Lesz még egyszer ünnep a világon”. A négy fal között ücsörögve, a jelvénytartó dobozomban az elmúlt évek szerzeményeit rendezgetve Vörösmarty Mihály szavainak jegyében jött az ötlet, hogy pár mondatban bemutassak néhányat a kedvenc túráimból.
→ TovábbA szigetország madarai imádják az életbe lépett korlátozásokat: nem kell többé rivalizálni az autókkal, a buszokkal, a repülőgépekkel vagy az emberekkel. A tollas jószágok egyre többen és bátrabban merészkednek be a városokba Új-Zélandon.
A rossz állapotban lévő fákat kivágták, és mézgás égereket ültettek helyettük. Kikerül egy vadiúj erdeibútor-garnitúra is.
Akácfaliget övezte magányos templomfal a szántóföld közepén, mely méltóságteljesen viseli magán a múló idő nyomát. Pótharaszt egykor nyüzsgő faluja már nem létezik, de nem tűnt el nyomtalanul, és nem merült feledésbe. Emlékét máig őrzi egyedi hangulatú középkori pusztatemploma Csévharaszt határában.
Szabadkígyós környékét jártuk be, és felfedeztük a puszták különleges élővilágát
Egy monumentális, csonka bükki bérc. Mi történhetett ezzel a heggyel?
A Margit-sziget tele van történetekkel minden korszakból, de talán a „sötét” középkor volt itt a legizgalmasabb