
Mi a csuda az a funkcionális ruházat?
Biztosan sokan hallottak már a funkcionális outdoor ruházat fogalmáról, de kérdés hogy mennyire vagyunk tisztában azzal, hogy mit is jelent ez, milyen ruhadarabokra vonatkozik ez a kifejezés és mi célt szolgálnak?
→ Tovább
Egy eltűnt falu emlékei a somogyi erdők mélyén – Béndek
Béndek, vagy más elnevezéssel Béndek-puszta már az ókorban is lakott település volt a Somogy megyei Hács közelében, 1983-ban teljesen elnéptelenedett. Ami belőle megmaradt, azt birtokba vette a természet, és az idő szinte teljesen megsemmisítette. Megnéztük az elveszett falut.
→ Tovább
Túra a Bükk-fennsík szlovák nagytestvérén – A Szilicei-fennsík
A csodákat rejtő Aggteleki-karsztunk északon, a szlovák-magyar (mesterséges) határon túl is folytatódik, sőt, mondhatjuk, kiteljesedik. S nem csak méretében, de látnivalóiban is. Nem véletlenül lett az UNESCO természeti világörökség része.
→ Tovább
Zalalövőtől Kustánszegig
Papp Géza, a Kéktúra blog szerzője a Rockenbauer Pál Dél-dunántúli Kéktúra újabb szakaszáról mesél.
→ Tovább
Nem mindennapi kéktúrázás a Cserehát szelíd hullámain
Jól sáfárkodtunk a távolsággal a 70 km, 70 óra alatt a 70 éves OKT mentén turistamozgalom második napján, mert az utolsó napra nagyon mostoha körülmények kerekedtek a Csereháton. Keményen megküzdöttünk az esővel és a sárral, de így lett teljes a jubileumi kéktúrás kalandunk.
→ Tovább
Az ördög tornya Pilisszentiván fölött
A Pilis és a Budai-hegység „szorításában”, a Pilisvörösvári-árok déli peremén fekszik Pilisszentiván. Az egykoron szénbányászatáról híres település ma rendezett településképével és kiváló túralehetőségeivel várja az arra járó vándorokat.
→ Tovább
Melyik volt előbb: a Badacsony vagy a Balaton?
Egy kellemes nyári estén a fonyódligeti Balaton-parton üldögélve egy pohár itallal kezünkben, a naplementét szemlélve nyugodt szívvel kijelenthetjük, hogy hazánk egyik legszebb vidékén élvezzük éppen az élet szépségeit.
→ Tovább
Különleges kővilág meseszép erdőkkel a Bükk lábánál
Cserépfalu minimum két ok miatt is remek túracélpont. A településhez közeli kaptárkövek már önmagukban is megérik az egynapos kiruccanást, ám a falutól északra nyílik a Bükk egyik legszebb szurdoka, a Hór-patak völgye. A Suba-lyuk és a község érdekes formájú kilátója pedig hab a tortán az innen induló, a környéket átszelő, változatos terepen vezető turistaösvények között.
→ Tovább
Barlangászkodás a Kab-hegyen
Az ásványokat és a barlangok világát kedvelő baráti társaságunk elsősorban a Bakony könnyebb, nehezebb víznyelőit, üregeit részesíti előnyben, ez alkalommal a Déli-Bakony ékkövére, a Kab-hegyre (599 m) esett a választás.
→ Tovább
A Túristvándi vízimalomtól a tivadari strandig – Szatmár-beregi kalandozások
Nemrégiben három napot töltöttünk az ország északkeleti szegletében, Szatmár-Bereg hangulatos és sokszínű tájain. Három nap persze nagyon kevés, de ennyi idő alatt is sok érdekes látnivalót sikerült felkeresni, sok élménnyel gazdagodtunk, és még annál is több vendégszerető emberrel találkoztunk
→ Tovább
A Budai-hegység északnyugati őrszeme, a Meszes-hegy
A Budai-hegység Nagykovácsiból megközelíthető, legnépszerűbb természeti látványosságain kívül érdemes mást is megnézni a környéken. A Meszes-hegy kopár fennsíkjának körpanorámája felülmúlja minden várakozásunkat. A virágos réteket átszelő, kilátásokban gazdag körtúra minden fáradságot megér.
→ Tovább
Esőkabát - héjkabát kisokos
Túrázás során folyamatosan ki vagyunk téve az időjárás viszontagságainak, ezért különösen fontos, hogy olyan külső réteget viseljünk, amely megfelelő védelmet nyújt. Az alábbiakban azt mutatjuk be, hogy milyen típusú eső–, héjkabátok vannak, és kinek melyiket érdemes választania.
→ Tovább
Zemplénből a Cserehátra az Arka-patak völgyén keresztül
Szombat hajnalra a keleti országrészt is elérte a mostanában szokásos hétvégi csapadékos hidegfront. Csak nem akart alább hagyni az eső, pedig reggel fél öttől vertük a sámándobokat és böködtük azokat a bizonyos vudubabákat. Döntenünk nem kellett, hisz el volt tervezve a dolog, és ha már belevágtunk a 70 km 70 óra alatt a 70 éves OKT mentén mozgalomba, akkor annak teljesítésében kevés dolog tud megakadályozni bennünket.
→ Tovább
Aludj a föld felett! – Tippek függőágyazáshoz
Ha aludtunk már sátorban, netán egy derékaljon a szabad ég alatt, itt az ideje, hogy kipróbáljunk egy újfajta élményt: a függőágyazást.
→ Tovább
Könnyű túra a Budai-hegység egyik legszebb és egyben egyik legeldugottabb részére
Kiváló panorámájú dolomitsziklagyepek, erdei ligetek, virágos tisztásokkal tarkított hegyoldalak váltogatják egymást a Budai-hegység északnyugati csücskében. A „Fehér út” sárgáján jártunk, ahol a főváros közelsége ellenére aránylag kevesen mozognak az erdei ösvényeken, és így minden adott egy nyugis, lazulós és pazar mód látványos kiránduláshoz.
→ Tovább
Kéktúrázás a Potyautasokkal Szendehely felé
Egy kellemesen meleg tavaszi napot sikerült kinéznünk a Nógrád-Szendehely kéktúraszakasz teljesítésére. Szerencsére itt a tömegközlekedés is adott volt, így nem kellett a sok autóval és sok emberrel logisztikázni, ami nagyban megkönnyítette a napot.
→ Tovább
Kerkakutastól Zalalövőig
Az egyre csökkenő lélekszámú falu fogyatkozó házait és vaníliasárgára kivakolt templomát elhagyva ismét szántóföldek, legelők között találtuk magunkat.
→ Tovább
Jubileumi kéktúrázás a Zemplén hegyei között
Az Országos Kéktúra idén ünnepli 70. születésnapját, ezért felkerekedtünk, hogy három egymást követő napon bejárjuk a Lokomotív Turista Egyesület által kiírt „OKT 70” elnevezésű túramozgalom 70 km-es távját. Az első napon Makkoshotykáról indultunk, és Regéc váráig jutottunk. Szerelmesek lettünk a Zemplén csodavilágába.
→ Tovább
Budapest egyik legszebb Duna-parti sétánya
Egy hely a városban, ahol azonnal körülvesz a természet, méghozzá ott, ahol a legkevésbé számítanál rá. Ártéri fák árnyas lombsátra kilométereken keresztül, hihetetlen folyóparti kilátásokkal. Ligetek, parkok, nádasok, hattyúk, vadkacsák, csend és lustán hömpölygő Duna. Bringával és gyalogosan is végigjártuk a csepeli Kolonics György sétányt, és minden méterét imádtuk.
→ Tovább
A szentbékkállai kőtenger kialakulásának nyomában
A Balaton-felvidék területén, a Káli-medencében különös, bizarr sziklaalakzatok, kőtengerek hívják fel magukra a kíváncsi geotúrázók figyelmet. Az egyik legszebb, legépebben megmaradt (a malomkőbányászat elől megmenekült), napjainkban már védett kőtenger Szentbékkálla község északnyugati határában kereshető fel.
→ Tovább
A bakonyi Gyilkos-tó - feltöltődés receptre
Van a Magas-Bakony rengetegében egy különleges hely, amely egyszerre vad, romantikus és sejtelmes. Ahol a mozdulatlanságba dermedt facsonkok úgy meredeznek ki a víztükörből, mintha évszázadok óta arra várnának, hogy megpillantsd és felfedezd őket. A Gyilkos-tónál megváltozik a világ.
→ Tovább